Nepřehlédněte


05. 05. 2018

10 oblíbených esenciálních olejů, které vám doma nesmí chybět

Nejoblíbenější esenciální oleje pro každodenný využití

 

Mají léčivé a hojivé vlastnosti, široké spektrum blahodárných účinků na zdraví i psychiku a jsou vhodné pro každodenní využití. Těchto 10 esenciálních olejů by vám nemělo chybět v domácí lékarničce jako první pomoc při různých zdravotních i psychických potížích. Všech 10 esenciálních olejů najdete v eshopu na stránce Voňavá lékárnička.

 

 

Esenciální olej Levandule

 

Všestranná levandule

 

Levandule je ceněna pro jemnou vůni, která přispívá k hluboké relaxaci a pomáhá navodit zdravý spánek. Je radost jí používat a pokud by v domácnosti měla být jen jedna lahvička esenciálního oleje, pak určitě levandulového.

 

Saloos – esenciální olej Levandule, 10 ml
Saloos – esenciální olej Levandule, 20 ml

 

 

 

Esenciální olej Tea Tree

 

Hojivý Tea Tree

 

Olej z čajovníku australského (Tea Tree) je velmi účinný pro jeho hojivé vlastnosti a je považován za prvního pomocníka při ošetření ran, popálenin, zánětů v ústní dutině a štípnutí hmyzem. Zároveň je nejpoužívanější přírodní antiseptikum.

 

Saloos – esenciální olej Tea Tree, 10 ml
Saloos – esenciální olej Lemon Tea Tree, 5 ml

 

 

 

Esenciální olej Máta paprná

 

Máta peprná na trávení

 

Máta peprná výborně podporuje trávení a chuť k jídlu, působí proti nadýmání a zklidňuje při nevolnosti. Její příjemná svěží vůně podporuje koncetraci a silné antiseptické, protizánětlivé vlastnosti příznivě působí na dýchací ústrojí.

 

Saloos – esenciální olej Máta peprná, 10 ml
Saloos – esenciální olej Máta Peprná, 20 ml

 

 

 

Esenciální olej Litsea Cubeba

 

Litsea Cubeba na koncentraci

 

Působí velmi dobře při psychických obtížích jako je únava a úzkost. Její stimulující účinky ocení studující a tvůrčí lidi pro zvýšení koncentrace a sebevědomí. Vzhledem ke krásné citrusové vůni a antiseptickým účinkům je vynikající volbou v zimě, zejména v období různých epidemií.

 

Saloos – esenciální olej Litsea Cubeba, 10 ml
Saloos – esenciální olej Litsea Cubeba, 20 ml
Saloos – aroma airspray Litsea Cubeba, 50 ml

 

 

 

Esenciální olej Eukalyptus

 

Eukalyptus na dýchání

 

Silné balzámové aroma eukalyptu navozuje optimismus, otevřenost a volnost. V létě ochlazuje v zimě zahřívá tělo a nejvíce je znám svými účinky proti kašli a rýmě. Eukalyptus je všestranný a užitečný díky velmi silným protizánětlivým, antiseptickým, analgetickým a dezodoračním účinkům.

 

Saloos – esenciální olej Eukalyptus Globulus, 10 ml
Saloos – esenciální olej Eukalyptus Globulus, 20 ml
Saloos – aroma airspray Eukalyptus, 50 ml

 

 

 

Esenciální olej Geránie

 

Geránie pro radost

 

Geránie výborně působí na emoce a díky úžasné květinové vůni se příjemně používá. Podněcuje spontánnost a zdravou touhu po radosti. Geránie bleskurychle hojí drobné poranění, pomáhá při uvolnění svalového napětí a v kosmetice dodává pokožce zářivý vzhled.

 

Saloos – esenciální olej Geránie, 5 ml
Saloos – esenciální olej Geránie, 10 ml

 

 

 

Esenciální olej Rozmarýna

 

Stimulující Rozmarýn

 

Rozmarýn působí jako tělesný i duševní stimulant. Tento esenciální olej je vhodný nejen do ranní koupele a na ošetření všech svalových potíží, ale i do koupele po dlouhém, únavném dni. Jeho stimulační účinky můžete uvítat před důležitým jednáním nebo namáhavou jízdou autem.

 

Saloos – esenciální olej Rozmarýna, 10 ml
Saloos – esenciální olej Rozmarýna, 20 ml

 

 

 

Esenciální olej Tymián červený

 

Očisťující Tymián

 

Díky výrazným protivirovým účinkům je tymián nepostradatelnou součástí domácí lékárničky. Při chřipce je výborný do aromalampy, napomáhá odvádění toxinů z těla a používá se při léčbě celé řady potíží včetně kašle, bradavic, revmatismu, únavy a akné.

 

Saloos – esenciální olej Tymián červený, 5 ml
Saloos – esenciální olej Tymián červený, 10 ml

 

 

 

Esenciální olej Citron

 

Citron na depresi

 

Pro své osvěžující účinky je citron velmi vhodný při duševní námaze. Zlepšuje soustředění, podporuje kreativitu a dodává energii. Je silně antiseptický, snižuje krevní tlak, působí tonizačně na lymfatický systém a stimulačně na zažívání.

 

Saloos – esenciální olej Citron, 10 ml
Saloos – esenciální olej Citron, 20 ml
Saloos – aroma airspray Citron, 50 ml

 

 

 

Esenciální olej Hřebíček

 

Hřejivý Hřebíček

 

Hřebíček je nejznámější jako rychlý lék na bolest zubů, ale stejně účinně zabírá na zažívací a svalové potíže. Příjemná kořeněná vůně hřebíčku prohřívá, pomáhá při celkové slabosti, tiší bolest na duši a je vhodná při stavech osamělosti.

 

Saloos – esenciální olej Hřebíček, 10 ml
Saloos – esenciální olej Hřebíček, 20 ml

 

 

 

 

 

Tip na vůni, kterou si zamilujete

 

Hlavním úkolem aromaterapie je regenerace, prevence, podpora biochemických funkcí a obranyschopnosti organizmu. Avšak chceme vám doporučit i esenciální olej, který prostě a jednoduše krásně voní. Tím tipem je esenciální olej Mandarinka, který milují především děti. Vůně mandarinky vám pokaždé, když jí nakapete do ultrazuvkového difuzéru nebo aromalampy vykouzlí spokojený úsměv.

 

 

Esenciální olej Mandarinka

 

Mandarinka jako esence radosti

 

Esenciální olej z mandarinky osvěžuje, rozveseluje, přináší inspiraci, zvedá náladu a posiluje spánek. Výrazně pomáhá uvést do souladu dětskou psychiku při hyperaktivitě. Je to esence radosti a lehkosti pro uvolnění napětí, melancholie a smutku.

 

Saloos – esenciální olej Mandarinka, 10 ml
Saloos – esenciální olej Mandarinka, 20 ml

 

 

 

 

 

Voňavá lékárnička na cestách

 

Voňavá lékárnička by neměla chybět ani na cestách. Esenciální oleje jsou skladné, snadno se používají a je dobré je mít pořád při ruce. Inspirujte se videorecenzí, kde se dozvíte jak prakticky využít účinky esenciálních olejů tea tree, levandule, citronely, máty peprné a eukalyptu na cestách či dovolené.

 

Naše poslední video


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ