Navštívili jsme Max Benjamin v Irsku

V dubnu 2018 jsme navštívili Max Benjamin v Irsku a jsme unešeni vším co tato značka tvoří od vůní, obalového designu až po úžasnou expozici ve vstupní hale. Naše cesta vede ze Zlína na východní pobřeží Irska do Enniskerry, kde sídlí rodinná firma Max Benjamin. Po příjezdu do sídla Max Benjamin nás srdečně přivítali majitelé a spoluzakladatelé Orla, Mark a David Van den Bergh. Název společnosti Max Benjamin vznikl spojením jmen synů Orly Van den Bergh, dvojčat Maxe a Bena.

iveta-zabranska-svet-bytovych-vuni-max-benjamin
Se zakladateli Max Benjamin zleva Iveta Zábranská, Mark, Orla a David Van den Bergh

Ryzí vůně z čistého prostředí Irské přírody

Na místě obklopeném nádhernou přírodou pohoří Wicklow stojí relativně malá budova ve které vše vzniká. Při vstupu do sídla Max Benjamin nás ohromila expozice kompletního sortimentu, která zahrnuje vonné svíčky, aroma difuzéry a vonné karty v tematických kolekcích i unikátních limitovaných edicích. Jeden den u Max Benjamin jsme strávili rozhovory se zakladateli značky, prohlídkou výrobních prostor i kreativní dílny ve které vznikají nové vůně a kolekce.

max-benjamin-expozice-produktu
Vstupní hala sídla Max Benjamin s expozicí sortimentu

Unikátní složení vůní bez obsahu alkoholu

V rozhovoru s Davidem Van den Bergh jsme se kromě jiného dozvěděli, že unikátní vlastností aroma difuzérů Max Benjamin je nulový obsah alkoholu. Díky tomu je oproti difuzérům s obsahem alkoholu dosaženo čistého podání vůně, vyšší intenzity provonění a delší výdrže náplní, které se pomaleji odpařují. Mark Van den Bergh nás provedl procesem výroby vonných svíček Max Benjamin a předvedl v čem jsou unikátní oproti jiným výrobcům svíček.

max-benjamin-rucni-vyroba-vonnych-svicek
Ruční výroba vonných svíček Max Benjamin

Výroba jedné svíčky trvá až sedm hodin

Vonné svíčky Max Benjamin se vyrábí ručně za použití přírodních vosků a vonných esencí. Jedná se o unikátní směs sojového, kokosového a včelího vosku ve speciálním poměru a výroba jedné svíčky trvá přibližně 7 hodin. Použití směsi přírodních vosků umožňuje čistější a sytější podání vůně oproti parafínovým svíčkám. Ručním plněním svíček má výrobce maximální kontrolu nad kvalitou každé jedné svíčky, která zaručuje optimální hoření a plnohodnotný zážitek z vůně.

iveta-zabranska-max-benjamin-david-van-den-bergh
Zleva David Van den Bergh a Iveta Zábranská

Pozornost věnovaná každému detailu

Každý kdo někdy vyzkoušel produkt značky Max Benjamin nezůstane neohromen jeho kvalitou i balením. Po setkání s týmem je snadné pochopit, že za tím stojí jejich vášeň a láska k tomu co dělají, společně s absolutní pozorností věnované detailům. Irsko je jedinečná, krásná a ryzí krajina, která vás pohltí a zanechá zážitek na celý život, stejně jako Max Benjamin – rodinná firma ve které lidé milují a žijí svou prací, kde se kreativita a radost z tvůrčí činnosti snoubí s kvalitou surovin a technologií. 

max-benjamin-kolekce-ilum-harrods-london
Luxusní kolekce vonných svíček a aroma difuzérů Ilum v obchodním domě Harrods v Londýně

Max Benjamin ve Světě bytových vůní

Ve Světě bytových vůní jsme hrdí, že se jako prodejce značky Max Benjamin přidáváme k světoznámým obchodním domům Harrods v Londýně nebo Le Bon Marché v Paříži a můžeme nabídnou vůně Max Benjamin i zákazníkům v České republice.

 

O značce Max Benjamin

Max Benjamin je privátní irská značka a přední výrobce prémiových interiérových vůní. Všechny výrobky značky jsou láskyplně navrženy a ručně vyráběny v řemeslných ateliérech v malebné krajině hrabství Wicklow nedaleko Dublinu. Max Benjamin založili v roce 2007 bratři Mark a David Van den Bergh začátkem devadesátých let, kdy zahájila ruční výrobu vonných svíček. Od té doby se Max Benjamin rozvinul z kultovní Irské značky v renovovaného výrobce, kterého produkci najdete po celém světě včetně světoznámých obchodních domů Harrods v Londýně nebo Le Bon Marchè v Paříži. Za úspěchem značky stojí kreativita tvůrců Davida a Marka Van den Bergh při vývoji vůní, pečlivý výběr přírodních surovin a moderní design. Sortiment značky Max Benjamin tvoří vonné svíčky, aroma difuzéry s tyčinkami a vonné karty v tematických kolekcích i unikátních limitovaných edicích. Pro výrobu svíček se používají pouze nejlepší přírodní ingredience včetně unikátní směsi sojového, kokosového a včelího vosku. Aroma difuzéry charakterizuje atraktivní design a prvotřídní parfémy s vysokým podílem vonné esence. Díky nulovému obsahu alkoholu v náplních působí vůně čistě a přirozeně, pomaleji prchají a vynikají intenzitou. Název Max Benjamin vznikl kombinací jmen dvojčat Maxe a Bena - synovců zakladatelů značky.

 

Články o Max Benjamin

Navštívili jsme Max Benjamin v Irsku
Svět bytových vůní je ambasador značky Max Benjamin pro Českou republiku

Recenze vůní Max Benjamin

Recenze vůní Tahiti, Moorea a Bora Bora od Max Benjamin
Recenze vůní Provence od Max Benjamin