Proč prstenec Illuma Lid nesedí na svíčky Yankee Candle z řady Home Inspiration?

prstenec-na-svicku-yankee-candle

Ozdobné prstence Illuma Lid jsou praktickým a často nutným doplňkem, aby svíčka Yankee Candle hořela rovnoměrně a netunelovala. Pokud jste si koupili svíčku Yankee Candle z řady Home Inspiration, tak prstenec Illuma Lid vám na svíčku nebude sedět.

Je to z důvodu odlišných rozměrů skleněných nádob svíček z řady Classic a Home Inspiration. Ozdobné prstence Illuma Lid jsou určené pouze na střední a velké svíčky Yankee Candle se skleněným víčkem z řady Classic. Prstenec se položí na svíčku a absorbuje teplo plamene. Napomáhá rychlejšímu rozpuštění vosku až do okrajů skleněné nádoby a tím zajišťuje maximální trvanlivost a vonný výkon svíčky.

Podívejte se ve videu jak to (ne)funguje

Jak správně pálit svíčku Yankee Candle?

Vonné svíčky Yankee Candle se musí po každém zapálení správně rozhořet. Vosk se hořením zkapalní v plošném průměru 1 cm za 30 minut. Například velkou svíčku Classic se skleněným víčkem doporučujeme nechat hořet minimálně 3 hodiny nebo do doby, než se zkapalní horní vrstva vosku až do okrajů skleněné nádoby. Pokud se horní vrstva vosku zcela nerozpustí, vytvoří se tzv. paměťový prstenec. Jakmile se tento prstenec vytvoří, svíčka bude hořet "tunelem" směrem dolů a výrazně se sníží její vonný výkon i životnost.

  • svíčku neumísťujte do průvanu nebo v blízkosti okna
  • ujistěte se, že pokojová teplota je minimálně 23°C
  • před každým zapálením zkraťte knot na 3 mm
  • používejte ozdobný prstenec nebo stínítko

Co dělat, když se ve vosku vytvořil "tunel"?

Pokud se vám "tunel" již vytvořil, můžete zkusit obalit svíčku do alobalu a nahoře nechat pouze malý otvor pro plamínek. Svíčka se tím rovnoměrně zahřeje a tuhé okraje vosku se rozpustí. Jakmile je vosk rozpuštěný až k okraji, sfoukněte svíčku a nechte ji vychladnout. Nakonec odstraňte alobal a při dalším zapálení nechte svíčku hořet až do rozpuštění vosku k okrajům skleněné nádoby.

Když nemáte čas na rozhoření svíčky

V takovém případě vám doporučujeme svíčky s více knoty značek Village Candle, Goose Creek nebo Kringle Candle u kterých je doba rozpuštění vosku do okrajů skleněné nádoby kratší. Ještě kratší dobu rozpuštění vosku pak mají svíčky s rostlinným voskem značek Voluspa, DW Home, Paddywax, Milkhouse Candle Co. a další, které se na rozdíl od svíček s parafínem rozpouští mnohem rychleji.

Kam dál

tovarna-yankee-candle-most

Příležitost navštívit továrnu na výrobu svíček Yankee Candle jsme si nemohli nechat ujít a vybaveni velkou zvědavostí se spoustou otázek jsme se vydali do Havraně u Mostu. Z návštěvy jsme si odnesli nezapomenutelný zážitek a dozvěděli mnoho zajímavých informací o které se s vámi v tomto článku podělíme. Navštívili jsme továrnu na výrobu svíček Yankee Candle v České republice ►