Znáte Wabi Sabi? Umění objevit krásu v jednoduchosti, nedokonalosti a pomíjivosti.

wabi-sabi-svicka-paddywax

V Japonsku existuje výraz pro věci, které jsou krásné proto, že nejsou dokonalé. Wabi Sabi je životní styl ve kterém nedokonalost nepředstavuje nic rušivého, ale naopak činí život autentickým a jedinečným.

Wabi Sabi učí nalézat krásu v jednoduchosti, žít současností a přijímat život i sebe samé, takové, jací jsme, se všemi chybami a nedostatky. Z estetického hlediska je pro Wabi Sabi typická asymetrie, neúplnost, skromnost a neokázalost. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

  • oceňujte krásu v jednoduchosti
  • uchovávejte a zušlechťujte staré předměty
  • vybírejte si přírodní materiály
 

Co je fenomén Wabi Sabi?

Slovo „Wabi“ původně znamenalo cítit se osamělý a ztracený, postupně se ale stalo výrazem radosti z dobrovolné samoty přinášející duchovní obohacení nebo odklon od materiálního života. „Sabi“ pak označuje proces stárnutí a zrání jako určitou příjemnou patinu. Ve společném spojení se pak význam slov Wabi Sabi interpretuje jako hlubší vnímání prosté krásy, která není očividná na první pohled. Jako typický příklad může sloužit skála porostlá mechem nebo lehce oprýskaná čajová konvička. Wabi Sabi bylo od počátku ovlivněno filozofií zenového budhismu. V Japonsku se principy Wabi Sabi začaly více uplatňovat v 15. a 16. století spolu s čajovým obřadem, který byl původně rozvíjen buddhistickými kněžími. Čajový obřad se však postupně stával také zábavou pro elity, při které se používalo drahé a bohatě zdobené čínské keramiky. Reakcí na tento extravagantní trend bylo otevření čajového obřadu i pro obyčejné lidi za používání obyčejné keramiky. Životní styl Wabi Sabi se pak dále rozvíjel i v dalších odvětvích japonské kultury, jako haiku, kaligrafie, keramika, ikebany a bonsají.

 

Oslavujte věci, které mají duši a příběh

paddywax-wabi-sabi-svicky

Vonné svíčky Paddywax z kolekce Wabi Sabi v odolných keramických nádobách, které jsou vhodná do myčky a po vyhoření svíčky je můžete využít jako hrnek, stojan na tužky, nádobu na potraviny nebo květináč.

Kouzlo Wabi Sabi se skrývá se ve známkách opotřebování, které dokazují, že je daná věc často a s láskou používaná. Oslavuje věci, které mají duši a osobní příběh. Může to být například dřevěná lavice po prababičce nebo ručně vyráběná keramická váza, kterou jste si přivezli z cest. Takové věci vnesou do interiéru atmosféru, ve které se vám bude dobře pracovat i odpočívat a ve které se budete cítit uvolněný a naplněný kreativitou.

Vonné svíčky Wabi Sabi od Paddywax

Vonné svíčky Paddywax s ladnými křivkami a pestrými barvami jsou oslavou Wabi Sabi, umění objevit krásu v pomíjivosti a nedokonalosti. Obsahují sojový vosk, esenciální oleje a 3 bavlněné knoty pro potěšení z čistého hoření a přirozené vůně. Svíčky vykouzlí příjemnou atmosféru a vyniknou jako interiérový doplněk.

Objevte krásu v jednoduchosti

hygge-atmosfera-v-loznici-svicka

Vonná svíčka Paddywax ve skandinávském stylu Hygge v keramické nádobě s měděným víčkem je příkladem minimalistického designu. Obsahuje čistě přírodní ingredience a jako Zero Waste produkt po vyhoření poslouží jako hrnek, stojan na tužky, nádoba na potraviny nebo květináč.

Přestaňte hromadit zbytečné množství věcí a pokud už máte přeplněný byt, pusťte se do radikální čistky. Věci, které nepoužíváte, prodejte nebo věnujte na charitu. Čím méně věcí budete doma mít, tím snáze a rychleji zvládnete každodenní úklid. Obklopte se jen věcmi, ke kterým máte skutečný vztah, pojí vás s nimi různé zážitky. Interiér pak bude působit vzdušně a čistě.

Uchovávejte a zušlechťujte staré předměty

paddywax-prirodni-svicky-zero-waste

Originální svíčka Paddywax v nádobě z betonu se zlatým proužkem metalické barvy vykouzlí příjemnou atmosféru a vynikne jako interiérový doplněk. Betonovou nádobu lze po vyhoření svíčky použít jako květináč třeba na sukulenty.

Zapomeňte na naleštěný nábytek zářící novotou, přestaňte řešit křivé stěny. To pravé kouzlo věcí spočívá v jejich vnitřní kráse. To, že se dřevo časem poškrábe a popraská, stejně tak keramika a stěny získají patinu, je naprosto přirozený jev. I my stárneme a je to na nás vidět, proto bychom to měli umožnit i věcem kolem nás. Nalaďte se tedy na tu správnou vlnu, začněte tolerovat asymetrii a nedokonalost a přistupte na přirozený cyklus růstu, stárnutí a rozpadu.

Vybírejte si přírodní materiály

wabi-sabi-betonova-svicka-paddywax

Ze svíček Paddywax v betonových nádobách doslova vyzařuje kouzlo jedinečnosti nedokonalého materiálu, přírodních ingrediencí a originality.

Plasty a předměty z nich vyrobené do Wabi Sabi v žádném případě nezapadají. Podstatou je návrat k dřívějšímu způsobu života, bez zbytečností a příkras. I proto Wabi Sabi preferuje přírodní materiály, jako jsou dřevo, kámen, beton, kov, keramika a přírodní tkaniny. Důležité jsou původní neopracované či jen málo opracované povrchy. A inspiraci přírodou naleznete i v preferovaných tlumených a pastelových barvách.

Vonné svíčky Wabi Sabi ►Paddywax ►