Právě zlevněno

Nepřehlédněte


Jak na aroma difuzéry

 

 

 

Jak funguje aroma difuzér

 

Přírodní aroma difuzér má podobu skleněné lahvičky s vonnou esencí, která je uzavřena dřevěnou zátkou s otvorem uprostřed. Do otvoru se vkládají tyčinky z přírodního bambusu nebo ratanu, po kterých vonná esence vzlíná a následně se uvolňuje. Náplň aroma difuzéru tvoří přírodní esenciální oleje, jejichž uvolňováním nevznikají žádné škodlivé látky. Tyto vonné oleje mohou mít blahodárný vliv na výkon či soustředění, nebo mohou napomáhat k uklidnění těla i duše, záleží na zvolené variantě.

 

 

Návod k použití aroma difuzéru

 

 

Krok 1. – Vložte tyčinky, které jsou součástí balení do lahvičky s náplní a nechejte je absorbovat esenciální olej.
Krok 2. – Otočte tyčinky tak aby strana, která nasákla byla nahoře a suchá strana směrovala k lahvičce aroma difuzéru.
Krok 3. – Vložte suchou část tyčinek do lahvičky aroma difuzéru.
Krok 4. – Nechejte aromadifuzér provonět váš prostor vzlínáním esenciálních olejů skrze tyčinky.
Krok 5. – Po určité době a podle vaší potřeby znovu provonět prostor, opakujte kroky 2. – 4.

 

 

Jak správně vybrat a používat difuzér

 

Umístění difuzéru

Difuzéry je třeba umístit na místo, kde neustále cirkuluje vzduch. Pokud je umístíte, kde se vzduch nepohybuje, bude účel difuzéru bez efektu. Doporučujeme vzít svíčku a podle plamenu najít místo, kde vzduch cirkuluje nejvíce. Na tomto místě bude aroma difuzér fungovat účinně. Pokud je větrání intenzivní anebo se difuzér umístí přímo do průvanu, může docházet k nadměrné spotřebě náplně. Pokuste se proto najít kompromis a najít místo, kde je cirkulace vzduchu optimální pro vonný efekt ale ne příliš vysoká kvůli nadměrné spotřebě náplně.

 

Jak vybrat objem aroma difuzéru

Do koupelen a na toalety vždy vybírejte menší difuzéry objemu kolem 100 ml. Pro obývací pokoje, ložnice a další místnosti doporučujeme zvolit difuzéry objemu kolem 500 ml. Do společenských sálů, hal a místností nad 40 metrů čtverečních lze použít větší objem. Malé aroma difuzéry objemu 50 ml jako například Profumissimo Collection od výrobce Essenza & Natura jsou vhodné do menších prostor jako koupelna anebo pro provonění malých koutů jako je například okolí pracovního stolu.

 

Méně tyčinek znamená méně vůně

Intenzitu uvolňování vůně lze u aroma difuzérů ovlivníte množstvím vložených tyčinek. V malých prostorách jako jsou koupelny použijte méně tyčinek, doporučujeme použít 4 tyčinky. Pokud v malých prostorách použijete všechny tyčinky může být intenzita vůně příliš velká. Pokud použijete všechny tyčinky může být spotřeba náplně vyšší.

 

Otočte tyčinky pro více vůně

Pokud si přejete intenzivnější uvolňování vůně, jednoduše otočte všechny tyčinky tak aby nasáknutá strana směrovala ven z aroma difuzéru. Myslete na to, že vám při tom může ukápnout trochu esenciálního oleje. Doporučujeme zvýšenou opatrnost a ubrousek po ruce. Příliš častéotáčení tyčinek může mít za následek vyšší spotřebu náplně. Pokuste se proto najít kompromis a otáčete tyčinky přiměřeně.

 

Úbytek náplně po prvním otevření a vložení tyčinek

Úbytek náplně po prvním otevření a vložení tyčinek je přirozenou vlastností u všech aroma difuzérů. Speciální tyčinky potřebují do sebe vsáknout vonnou esenci, takže se ze začátku může zdát, že náplň ubývá nadměrně. Doporučujeme vám počkat několik dní, poté se rychlost úbytku náplně ustálí. Upozorňujeme také, že vypařování náplně a vonný výkon aroma difuzérů ovlyvňují další faktory. Proto nelze dobu provonění, kterou udává výrobce považovat za garanci ale jako orientační údaj.

 

Nepoužívejte do aroma difuzéru vůně a náplně do katalytické lampy

Náplň do katalytické lampy má speciální složení a kvůli nutnosti hoření pro katalytickou reakci obsahuje alkoholovou složku. Pokud se použije náplň do katalytické lampy v aroma difuzéru, má to za následek velmi rychlý úbytek náplně. Do aroma difuzéru s tyčinkami proto používejte vždy jenom náplně k určené do aroma difuzéru. Výrobci jako Millefiori Milano a Lampe Berger mají v nabídce vždy stejnou vůni ve variantě pro katalytickou lampu i pro aroma difuzér. V případě interiérových parfémů Lampe Berger do katalytické lampy, výrobce používá značku Parfum Berger pro aroma difuzéry a náplně do aroma difuzérů.

 

 

Bezpečnost na prvním místě

 

Aroma difuzéry nahrazují svíčky

Požární směrnice v kancelářských budovách zakazují používat vonné svíčky v uzavřených prostorách kanceláří takže naši zákazníci si pochvalují, že můžou používat aroma difuzéry tam, kde by byli svíčky nevhodné. Je ale fakt, že vonné oleje jsou hořlavé, takže si dávejte pozor na práci s otevřeným ohněm.

 

Ochraňte váš stůl a další povrchy

Aroma difuzér a především esenciální oleje stejně jako sklenice vody můžou zanechat flek například na dřevěném stole. Proto vám doporučujeme aroma difuzér podložit skleněnou či keramickou podložkou. Pokud se už stalo, přečtěte si Jak vyčistit skvrnu od náplně do aroma difuzéru.

 

Rodiče, udržujte aroma difuzér z dosahu vašich dětí

Aroma difuzéry jsou zároveň dekoračními předměty. Pokud jsou v jejich dosahu děti, raději umístněte aroma difuzér do větší výšky mimo jejich dosah. Upozorňujeme, že vonné oleje nejsou určené pro vnitřní užití a způsobují skvrny na textíliích a nábytku.

 

 

Užitečné odkazy

 

Svět bytových vůní vám nabízí velký výběr aroma difuzérů, náplní a náhradních tyčinek od předních evropských výrobců Millefiori Milano, Parfum Berger, Locherber Milano, Nasoterapia, Santini, Essenza & Natura, Helan, Yankee Candle a Wax Lyrical. Všechny výrobky, které prodáváme v našem obchodě splňují náročné Evropské normy a jsou zcela zdravotně nezávadné.

 

Přejít na – Aroma difuzéry
Přejít na – Náplně do aroma difuzérů
Přejít na – Tyčinky do aroma difuzéru