Právě zlevněno

59 Kč (2 €)
ihned k odeslání
49 Kč (2 €)
ihned k odeslání

Jak na Yankee Candle

 

 

Vše co potřebujete vědět o Yankee Candle na jednom místě. Dozvíte se odpovědi na často kladené otázky, rady a užitečné tipy týkající se témat jako první zapálení svíčky, odstranění tunelu, co znamená votivní svíčka, nejprodávanější a sběratelské vůně, doba hoření, vůně měsíce a mnoho dalšího.

 

 

Vonné svíčky

 

Po vybalení nové svíčky

Upravte knot svíčky tak aby měl 3-5 mm již před prvním zapálením a udržujte tuto výšku knotu po celou dobu životnosti svíčky. Pokud svíčka vydává kouř, zfoukněte jí a zkraťte její knot opět na 3-5 mm. Poté odstraňte odstřižky knotu a znovu zapalte. Udržujte vosk čistý bez ústřižků knotu, ozdob, zápalek nebo jakékoliv jiné cizorodé látky. Vosk je hořlavý materiál a může způsobit požár. Pro pohodlné zastřihávání knotu svíčky si můžete koupit Speciální nůžky na knot.

 

První zapálení svíčky je nejdůležitější

Vonné svíčky Yankee Candle se musí na začátek správně rozhořet. Vosk se hořením zkapalní v plošném průměru 2,5 cm za hodinu. Například velkou svíčku doporučujeme rozhořet po dobu 3-4 hodin, než se zkapalní horní vrstva vosku do okraje nádoby. Pokud se horní vrstva vosku zcela nerozpustí, vytvoří se "paměťový prstenec", hlavně po prvním zapálení svíčky. Jakmile se tento prstenec vytvoří, svíčka bude hořet "tunelově" směrem dolů. To snižuje intenzitu provonění svíčky a její životnost.

 

Trik na odstranění "tunelu" alobalem

Pokud se vám "tunel" již vytvořil, zkuste obalit svíčku do alobalu a nahoře nechte pouze malý otvor pro plamínek. Celá svíčka se zahřeje a tuhé okraje vosku se rozpustí. Jakmile je vosk rozpuštěný až k okraji, sfoukněte svíčku a nechte jí vychladnout. Nakonec odstraňte alobal a při dalším zapálení se už budete moci těšit z krásného celistvého jezírka.

 

Když nemáte čas 3 hodiny na rozhoření svíčky

V tomto případě vám namísto klasických svíček doporučujeme svíčky zvané tumblery, které obsahují 2 knoty. To znamená, že od okraje do okraje se vosk rozpálí po uplynutí 30 minut. Po rozhoření pak můžete svíčku uhasit aníž by došlo k úbytku vosku. Výběr svíček Yankee Candle se 2 knoty je na českém trhu malý a svíčky typu tumbler jsou dostupné pouze v dárkové kolekci Scentiments anebo v limitovaných edicích sběratelských svíček. Mnohem kratší dobu hoření do vytvoření voskového jezírka mají vonné svíčky WoodWick. Ty na rozdíl od Yankee Candle obsahují rostlinný vosk, který se rozpouští rychleji a voskové jezírko s v nich vytvoří do 30 minut.

 

Pro maximální vonný výkon používejte ozdobné prstence Illuma Lid

Ozdobné prstence Illuma Lid jsou estetickým i praktickým doplňkem, který zaručuje rovný a stabilní plamen, maximální trvanlivost a vonný výkon svíček Yankee Candle. Kovový prstenec se položí na svíčku a absorbuje teplo z plamene. Tím napomáhá rychlejšímu rozpuštění vosku a vytvoření "voskového jezírka" po celé ploše svíčky.

 

Co s voskem přilnutým k okraji svíčky

Aby jste minimalizovali vosk přilnutý k okraji svíčky, palte svíčku vždy o dobu alespoň 3 hodin. Pokud nějaký vosk na okrajích zůstane, je to normální. Množství vosku přilnutého na okrajích nádoby se liší podle barvy, vůně a okolních podmínek při pálení.

 

Bezpečnost především

Svíčku nedoporučujeme pálit déle než 4 hodiny v kuse. Doporučujeme vám jí nechat po sfouknutí na ještě 2 hodiny vychladnout. Svíčky nepalte poblíž hořlavých předmětů, na šikmém podkladu a také se ujistěte, že na ně nedosáhnou děti a domácí zvířata. Nikdy nenechávejte hořící svíčku bez dozoru a vždy jí při svém odchodu nezapomeňte sfouknout.

 

Svíčky a vůně pro může

Yankee Candle rozhodně není jen čistě ženská "záležitost". Kromě toho, že muži si kupují a uživají stejné vůně jako ženy, ve vonných svíčkách se najdou i produkty vysloveně pro muže jako jsou například kolekce Barbershop. Kolekce pánských vůní Barbershop vyniká elegantním designem svíček a typickým "mužným" složením vůní, ve kterém dominují kořeněné a dřevité tóny. Pokud si z kolekce Barbershop nevyberete, inspirujte se seznamem vůní, které jsou u mužů dlouhodobě nejprodávanější:

 

Midsummers Night (Letní noc)
Moroccan Argan Oil (Marocký arganový olej)
Kilimanjaro Stars (Hvězdy nad Kilimandžárem)
Moonlight (Měsíční svit)
Autumn Night (Podzimní večer)
Leather (Jemná kůže)

 

A nesmíme zapomenou ani na skvěle vonící vůně do auta. Velmi oblíbená u mužů je například vůně do auta Leather, která zcela autenticky evokuje kožený interiér vozu.

 

V každé svíčce je speciální knot

Yankee Candle má více než 200 rozdílných knotů. Každá vůně hoří jinak (lehké květinové vůně například hoří rychleji než těžké kořeněné), a proto každá potřebuje rozdílně upletený knot, aby bylo garantováno maximum hodin hoření a stejná kvalita vůně od zapálení do posledního záblesku plamínku.

 

Jak "přesadit" vonnou svíčku v případě, že se vám rozbije sklo

Sklo ve vrchní části skleněných svíček je křehké a pokud se vám stane, že svíčka upadne, právě tato část utrpí největší škodu. Pokud se vám už nehoda stala a chcete svíčku zachránit, postupujte podle našeho návodu. K "přesazení" budete potřebovat prázdnou originální sklenici svíčky Yankee Candle.

 

– Připravte si vypotřebovanou sklenici od svíčky Yankee Candle, kterou vyčistěte hygienickými ubrousky. Pokud jsou na okrajích a dně zbytky vosku s knotem, snadněji je odstraíte nahřátím skla nad plamenem.
– Z rozbité svíčky opatrně odstraňte sklo až vám zůstane pouze vosk svíčky s knotem. Při tomto kroku postupujte se zvýšenou opatrností a při odstraňování skla dbejte na bezpečnost.
– Ostrým nožem postupně odřezávejte vosk z okrajů na co nejmenší kousky. Postupujte do doby, než vám vznikne pravidelný válec, který prostrčíte zůženým hrdlem do prázdné sklenice.
– Válec původní svíčky umístěte doprostřed nové sklenice. Do prostoru kolem válce k okraji skla postupně vkládejte odřezky vosku. Při této fázi buďte trpěliví a použijte tlak aby byl vosk ze všech stran rozmístněný rovnoměrně.
– Nyní je svíčka téměř "přesazená", posledním krokem je rovnoměrné roztavení vosku po okrajích sklenice. Ohřejte vodu v rychlovarné konvici a nalijte do velkého hrnce. Svíčku ponořte do horké vody tak, aby voda dosahovala mírně nad úroveň vosku ale ne nad úroveň okraje svíčky. Působením horké vody se vosk po stranách svíčky rovnoměrně roztopí. Tento krok opakujte dokud se vosk zcela neroztaví a nebude mít hladkou konzistenci.
– Svíčku nechejte při pokojové teplotě vychladnout a počkejte až vosk dokonale ztuhne.

 

Sběratelské svíčky pro největší fanoušky Yankee Candle

Speciální sběratelské vůně Yankee Candle se odlišují od běžné nabídky tím, že jsou vázané na aktuální sezónu a jsou k dispozici pouze v limitovaném množství a provedení velké svíčky v klasickém designu se skleněným víčkem. Svíčky Yankee Candle z limitované edice a ukončené vůně časem stoupají na ceně a lze je považovat za výhodnou investici.

 

 

Votivní svíčky

 

Co znamená "votivní" svíčka

Votivní svíčky jsou levnou variantou interiérového vonění a jsou skvělé pro testování více vůní, jako interiérová dekorace a malý dárek. Doslovně se pojem "ex voto" chápe jako "ze slibu". Votivní tedy znamená slíbený anebo příslib v kontextu vyzkoušení vůně než si jí dopřejete v plnohodnotné vonné svíčce.

 

Pro votivky jsou nutné kalíšky a svícny

Nikdy nezpalujte volně stojící votivní svíčky. Votivní svíčky jsou vyrobeny tak, že se roztékají a proto musí být páleny ve speciální kalíšcích a svícnech. Originální Yankee Candle kalíšky pro votivní svíčky si můžete zakoupit v sekci Svícny pro votivní svíčky anebo můžete použít vhodnou skleněnou či keramickou nádobku, kterou najdete doma.

 

Jak dosáhnout intenzivnějšího provonění

Intenzívnějšího provonění dosáhnete zapálením 2 až 3 votivek, můžete použít stejné nebo kombinaci různých vůní pro zajímavější efekt. Votivní svíčky jsou příliš malé abyste od nich mohli čekat intenzivnější provonění. Celkově platí, že nejúčinněji a nejrycheji provoníte prostor vonným voskem, velkou a střední vonnou svíčkou a až nakonec votivní svíčkou.

 

 

Vonné vosky

 

Jak dosáhnout nejlepšího efektu

Vložte jeden nebo více vonných vosků do nádobky aromalampy a zapalte pod ní čajovou svíčku. Intenzivní vůně začne vzlínat přibližně po uplynutí 5-10 minut. Můžete do mističky nalámat více druhů vosků, jen dejte pozor, aby se rozpuštěné do mističky vešly a nepřetekly. Doporučujeme vám používat kvalitní čajové svíčky, které mají nízky plamen a plynulé hoření. Každý vosk vydrží voně po dobu přibližně 8 hodin.

 

Jak vyloupnout vypotřebovaný vosk z aromalampy

Pro výměnu vonných vosků nechte rozpálený vosk v aromalampě zcela vychladnout a poté ho vyloupnutím vyjměte. Také můžete nakrátko po dobu jedné minuty ohřát lampu a ztuhlý vosk se vyloupne snadněji. Jiný způsob snadného vyloupnutí vosku je vložit aromalampu do mrazáku a po chvilce to jde snadno. Potom suchým hadříkem jemně vyčistěte nádobu a odstraňte zbytky. Nový vosk umístěte do čisté nádoby aromalampy.

 

Vonný vosk můžete použít i v elektrické aromalampě

Klasické vonné vosky Yankee candle můžete použít i s elektrickou aromalampou nebo ohřívačem, která je k tomu určena. Pozor, netýká se speciálních vosků v kalíšcích Easy MeltCup, které jsou určené výhradně pro elektrickou aromalampu Yankee Candle – Scenterpiece.

 

Vonný vosk poslouží i jako vůně do šatníku

Vonné vosky můžete použít také jako pro provonění šatníku nebo zásuvky. Pokud si vyberete výraznou vůni, efekt provonění je vyšší než u mýdla, které se do šatníku někdy vkládá. Doporučujeme vám zvýšenou opatrnost, některé barevné vosky mohou ušpinit prádlo nebo oblečení.

 

 

Elektrické aromalampy Scenterpiece

 

Rozdíl oproti tradičnímu tavení vosků

V roce 2015, Yankee Candle představil nový způsob, jak si můžete užívat oblíbené vůně Yankee Candle. Elektrická aromalampa Scenterpiece roztaví vonný vosk využitím tepla namísto hoření tradiční čajové svíčky. Vonný vosk do Scenterpiece obsahuje stejné složky jako tradiční vosky Yankee Candle ale je umístěn ve speciálním plastovém kalíšku, který se nazývá Easy MeltCup. Tyto kalíšky udržují vosk po celou dobu tavení na místě, to umožňuje velmi rychlou a čistou výměnu vůní, kdykoliv si přejete.

 

Jednoduchá výměna vůně a čisté ruce

Díky Scenterpiece už aromalampu nebudete muset čistit pomocí vložení do mrazáku anebo vyloupávat zbývající vosk lžící. Zatímco vosk a vonná esence je stejná, hlavní výhodou oproti tradičním vonným voskům je elegantní výměna vůně během vteřin, odpadnutí čištění aromalampy a čistá manipulace s kalíšky Easy MeltCup, při které si nikdy neušpiníte ruky.

 

Výhodná cena za hodinu provonění

Prvotní investice do Scenterpiece je vyšší, avšak při ceně kalíšků s voskem 169 Kč a době provonění 24 hodin vychází cena 7 Kč za 1 hodinu provonění. To je nižší cena, než u tradičního vonného vosku Yankee Candle v ceně 59 Kč a 8 hodinách provonění.

 

Kalíšek Easy MeltCup nelze použít v jiném ohřívači vosků

Plastový kalíšek Easy MeltCup není možné použít v jiném elektrickém ohřívači ani tradiční aromalampě s čajovou svíčkou. Pokud by se kalíšek vložil do jiné aromalampy anebo ještě hůř, do tradiční aromalampy, hrozí roztavení plastu anebo jeho vznícení. Scenterpiece také nelze použít jako ohřívač tradičních vonných vosků Yankee Candle.

 

 

Péče o svíčky

 

Uskladňování svíček

Vonné svíčky Yankee Candle jsou citlivé na světlo a teplotu. Proto pro uskladnění na delší dobu doporučujeme zvýšenou opatrnost. Aby jste se vyhnuli vyblednutí barvy, rozpuštění vosku nebo rozbití skleněných nádob umístěte svíčky na suché místo z dosahu slunečního a fluorescenčního světla. Teplota pro uskladnění by neměla přesáhnout 27° anebo klesnout pod 0°. Vystavení svíček vlhkosti pak může negativně ovlyvnit jejich zapálení.

 

Čištění svíček

Pokud vršek svíčky od hoření sčerná, jednoduše černé místa vyčistěte použitím suchého hadříku nebo papírovou utěrkou. Aby jste zamezili zčernání vršku svíčky, vždy udržujte výšku knotu na 3 mm.

 

Čištění skvrn od vosku ze stolu nebo textílií

S pomocí při čištění skvrn od horkého vosku vám doporučujeme obrátit se na profesionály a experty v oblasti čištění koberců, oděvů nebo nábytku.

 

 

O vůních

 

Které provedení voní nejvíce

Nejméně ze všech provedení voní "zkušební" votivní svíčky. Ne, že by voněli málo anebo krátce, ale provonění není tak syté a výrazné jako u klasického provedení svíček ve skle. Votivní svíčka dokáže provonět prostor do několika mětrů. Pro výrazné provonění vám doporučujeme použít alespoň 3 votivní svíčky v místnosti. Podobného efektu dosáhnete i zapálením několika malých čajových svíček. Oproti tomu vonné vosky jsou daleko výraznější a mají sytější aroma. Důležitý je také průměr voskového jezírka. U pálení vosků záleží i na průměru horní mističky aromalampy, čím je širší, tím sytěji vosk voní. Pokud hledáte něco pro rychlé a intenzivní provonění místnosti, tak jsou právě vonné vosky nejvhodnější. Střední a velké vonné svíčky voní podobně intenzivně jako vonné vosky.

 

Které vůne jsou opravdu hodně cítit i ve větší místnosti

Vybírejte ze sladkých, kořeněných nebo dřevitých a ovocných vůní, které jsou narozdíl od květinových a čistých pudrových vůní aromatičtější a dokážou intenzivněji provonět prostor. Záleží i na velikosti svíčky, pro větší prostory je vhodnější velká svíčka, která má dostatečný vonný výkon na středně velkou místnosti do 20 m2. Vyšší intenzity provonění než s vonnou svíčkou pak dosáhnete vonným voskem do aromalampy nebo elektrickou aromalampou Scenterpiece. Naše doporučení a seznam intenzivně vonících vůní Yankee Candle vychází z vlastní zkušenosti ale i tipů od našich zákazníků:

 

Cranberry pear (Brusinka a hruška)
Red Apple Wreath (Věnec z červených jablíček)
Shea Butter (Bambucké máslo)
Rhubarb Crumble (Rebarborový koláč)
Cinnamon Stick (Skořicová tyčinka)
Spiced Orange (Pomeranč se špetkou koření)
Turquoise Sky (Tyrkysové nebe)
Honey Blossom (Medový kvítek)

Home Sweet Home (Ó sladký domove)
Soft Blanket (Jemná přikrývka)
Pain Au Raisin (Rozinkový šnek)
Black Cherry (Zralé třešně)

 

Které vůně jsou nejprodávanější

Jste-li ve světě vůní a svíček Yankee Candle nováčkem nebo si nevíte rady s výběrem, zvolte jednu z těchto vůní, které jsou léty prověřené a dlouhodobě prodejně úspěšné. Aktuální žebříček pro rok 2017 obsahuje nejoblíbenější a nejprodávanější vůně Yankee Candle u nás i v evropě. Tyto voňavé bestsellery si můžete vychutnat ve vonné svíčce, vonném vosku, votivní svíčce, vůni do auta nebo kalíšku s voskem MeltCup do elektrické aromalampy a dalších. Kliknutím na název vůně si můžete vyhledat všechny její provedení. Vůně jsou v žebříčku seřazeny podle abecedy.

 

Baby Powder (Dětský pudr)
Black Cherry (Černá třešeň)
Black Coconut (Černý kokos)
Cinnamon Stick (Skořicová tyčinka)
Clean Cotton (Čistá bavlna)
Cranberry Pear (Hrušky v brusinkovém sirupu)
Honey Blossom (Medový kvítek)
Lavender (Levandule)
Lemongrass & Ginger (Citronová tráva a zázvor)
Lemon Lavender (Citron a levandule)
Midnight Jasmine (Půlnoční jasmín)
My Serenity (Můj vnitřní klid)
Olive & Thyme (Olivy a tymián)
Pink Sands (Růžové písky)
Red Apple Wreath (Věnec z červených jablek)
Soft Blanket (Jemná přikrývka)
Vanilla Cupcake (Vanilkový košíček)

 

Jsou vosky a svíčky Yankee Candle zdravotně nezávadné?

Yankee Candle odpovídá standardům EU, co se týče složení a zdravotní nezávadnosti. Pokud vás zajímá kvalita parafínu (zbytkové množství ropného oleje) a složení knotu, které jsou hlavní parametry při posuzování zdravotní nezávadnosti, tak Yankee Candle používá parafín nejvyšší (potravinové) kvality a 100% bavlněný knot, při jehož spalování nedochází k tvorbě rakovinotvorných látek. 

 

 

Doba hoření a provonění vonných produktů Yankee Candle

 

Vonné svíčky Classic se skleněným víčkem

Velká svíčka Classic, 623g ~ 110 až 150 hodin
Střední svíčka Classic, 411g ~ 65 až 90 hodin
Malá svíčka Classic, 104g ~ 25 až 40 hodin

 

Vonné svíčky Décor ve skleněném válci s kovovým víčkem

Velká svíčka Décor, 566g ~ 150 hodin
Střední svíčka Décor, 340g ~ 95 hodin
Malá svíčka Décor, 198g ~ 35 až 40 hodin

 

Vonné svíčky Tumbler se 2 knoty

Velká svíčka Tumbler ~ 70 až 90 hodin
Střední svíčka Tumbler ~ 50 až 50 hodin
Malá svíčka Tumbler ~ 35 až 50 hodin

 

Vůně do auta

Papírová visačka, 12g ~ 1 měsíc
Gelová visačka, 30g ~ 1 měsíc
Vonné kolíčky, 4 x 29g ~ 4 x 2 týdny

 

Ostatní vonné produkty

Votivní svíčka, 49g ~ 15 hodin ve vhodném kalíšku nebo svícnu
Vonný vosk do aromalampy, 22g ~ 8 až 24 hodin
Vonný vosk MeltCup do elektrické aromalampy Scenterpiece, 61g ~ 24 hodin
Vonná náplň vůně do zásuvky, 18,5ml ~ 1 měsíc
Vonná čajová svíčka, 10g ~ 4 až 6 hodin
Vonné perly, 170g ~ 1 měsíc

 

 

Vůně měsíce a další akce Yankee Candle

 

Pravidelně ve slevách měsíce najdete sezónně vybrané vůně Yankee Candle, které si můžete koupit v různých provedeních se slevou 20%. Pravidelně přidáváme novinky a další akce na produkty Yankee Candle včetně velkých výprodejů. Aby vám žádná sleva neutekla, sledujte nás na Facebooku a odebírejte Slevy do mailu.