Jak na aroma difuzéry

Vše o aroma difuzérech na jednom místě, jak vybrat aroma difuzér, na jaké místo jej umístit, jaké vůně jsou nejoblíbenější, jaké tyčinky do aroma difuzéru jsou nejlepší a mnoho dalšího.

locherber-milano-aroma-difuzery-dokki-cotton

Aroma difuzéry italského výrobce Locherber Milano s vůní Dokki Cotton (foto: Locherber Milano)

Nejoblíbenější způsob provonění

Klíčové vlastnosti

Aroma difuzér představuje nejuniverzálnější a nejoblíbenější způsob provonění interiéru. Při správné kombinaci objemu, umístění a vůně dokáže osvěžit vzduch a vytvořit příjemnou atmosféru. Do nádoby aroma difuzéru stačí vložit tyčinky a vůně se začne uvolňovat do prostoru. Po vypotřebování lze samostatně dokoupit náhradní náplň se stejnou nebo jinou vůni. Nádobu aroma difuzéru pak stačí vypláchnout teplou vodou a vložit nové tyčinky.

  • dlouhodobé a stálé provonění
  • účinnost do prostoru 50 m2
  • široký výběr vůní a provedení
  • jednoduché použití

Bezpečná alternativa vonných svíček

Aroma difuzér je vhodnou náhradou za vonné svíčky nebo aromalampy např. v kancelářských budovách, kde požární směrnice nepovolují používat v uzavřených prostorách otevřený oheň.

Dekorativní prvek v interiéru

Typická kytice voňavých tyčinek aroma difuzéru vytváří v interiéru nepřehlédnutelný dekorativní prvek. Pokud jste vyladili interiér k dokonalosti tak aroma difuzér ho naplní atmosférou.

Osvěžení vzduchu v nevětraném prostoru

Aroma difuzér je jednoduchých řešením jak osvěžit vzduch v uzavřeném prostoru jako šatna, toaleta, koupelna nebo vstupní hala, kde nedochází k přirozenému větrání.

maison-berger-paris-aroma-difuzer-v-koupelne

Aroma difuzéry francouzského výrobce Maison Berger Paris (foto: Maison Berger Paris)

Návod na použití aroma difuzéru

Jednotlivé části

Aroma difuzér se skládá ze skleněné, porcelánové nebo keramické nádoby s vonnou náplní a otvorem, který je zdobený keramickou, dřevěnou nebo kovovou korunkou. Do otvoru se vkládají tyčinky, které umožňují vzlínání vonné náplně do prostoru.

Návod na použití

1. Otevření aroma difuzéru Nový aroma difuzér obsahuje v nádobě náplň, která je zabezpečená proti rozlití při přepravě plastovou zátkou. Odstraňte plastovou zátku z hrdla nádoby a uchovejte ji v případě, že budete chtít aroma difuzér znovu uzavřít.
2. Vložení tyčinek Do otvoru v nádobě vložte tyčinky, které jsou součástí balení a vyčkejte než do sebe nasáknou vonnou náplň. To může trvat několik hodin ale i dnů dle výšky a tloušťky tyčinek. Nasáknutí tyčinek můžete urychlit jejich otočením a vložením suchou stranou do nádoby aroma difuzéru.
3. Umístění aroma difuzéru Umístěte aroma difuzér na místo, kde přirozeně proudí vzduch. Pokud aroma difuzér umístíte na místo, kde nedochází k proudění vzduchu, bude mít provonění minimální efekt. Vyhněte se místu s velkým průvanem nebo přímým zdrojem tepla, které by mohlo způsobit nadměrnou spotřebě náplně.
4. Provonění prostoru Tyčinkami se do prostoru uvolňuje vůně až do vypotřebování náplně. Pro výraznější provonění otočte tyčinky nasáknutou stranou směrem nahoru z nádoby aroma difuzéru.
5. Doplňování náplně Po vypotřebování náplně vypláchněte nádobu aroma difuzéru teplou vodou. Dolijte náhradní náplň se stejnou nebo jinou vůní do 2/3 objemu nádoby a vložte nové tyčinky.

 

locherber-milano-aroma-difuzery-hejaz-incense

Aroma difuzéry italského výrobce Locherber Milano s vůní Hejaz Incense (foto: Locherber Milano)

Užitečné rady

Vyberte místo s prouděním vzduchu

Rozptýlení vůně do většího prostoru a intenzivního provonění dosáhnete umístěním aroma difuzéru na vhodné místo. Pokud umístíte aroma difuzér na místo, kde neproudí vzduch, bude mít provonění minimální efekt. Pokud je naopak větrání intenzivní anebo se aroma difuzér umístí přímo do průvanu, může docházet k nadměrné spotřebě náplně. Pokuste se proto najít kompromis a vybrat místo, kde je proudění vzduchu optimální. S výběrem vhodného místa vám může pomoct například plamen svíčky.

Méně tyčinek znamená méně vůně

Intenzitu provonění aroma difuzéru ovlivňuje umístění, charakter vůně, okolní podmínky a počet tyčinek, který můžete upravit podle potřeby. Pokud si nejste jistí intenzitou provonění u nového aroma difuzéru, vložte do nádoby polovinu tyčinek z balení, počkejte den a potom upravte počet tyčinek podle potřeby. Do aroma difuzéru nevkládejte větší počet tyčinek, než je přiložený v originálním balení.

Otočte tyčinky pro více vůně

Intenzitu provonění můžete ovlivnit také pravidelným otáčením tyčinek. Pro výraznější provonění jednoduše otočte tyčinky nasáknutou stranou směrem nahoru z nádoby aroma difuzéru. Mějte přitom po ruce ubrousek a dbejte zvýšené opatrnosti aby nedošlo k polití povrchu nábytku vonnou náplní. Příliš časté otáčení tyčinek může mít za následek vyšší spotřebu náplně. Pokuste se proto najít kompromis a tyčinky v aroma difuzéru otáčejte přiměřeně.

Úbytek náplně po vložení nových tyčinek

Úbytek náplně po prvním otevření a vložení tyčinek do aroma difuzéru je přirozenou vlastností. Nové tyčinky do sebe vsáknout část vonné náplně a ze začátku se může zdát, že náplň ubývá nadměrně. Po uplynutí několika dní se úbytek náplně ustálí na normální úroveň. Rychlost ubývání náplně dál ovlivňuje charakter vůně a okolní podmínky. Výrobcem udávanou dobu provonění a výdrže náplně aroma difuzéru proto nelze považovat za garanci ale pouze jako orientační údaj.

Nepoužívejte náplně do katalytické lampy

Náplně do katalytické lampy mají speciální složení, které není vhodné do aroma difuzérů. Výrobci mají v nabídce často stejnou vůni ve variantě náplně do katalytické lampu nebo náplně do aroma difuzéru. Do aroma difuzéru používejte pouze náplň, která je určená do aroma difuzéru.

Chraňte povrch nábytku před politím

Náplň do aroma difuzéru může při rozlití poškodit povrch nábytku. Při dolévání náplně a otáčení tyčinek dbejte zvýšené opatrnosti, použijte trychtýř a vždy mějte po ruce ubrousek. Doporučujeme vám podložit aroma difuzér skleněnou či keramickou podložkou.

Umístěte aroma difuzér mimo dosah dětí a domácích mazlíčků

Aroma difuzér v domácnosti upoutává pozornost malých dětí a domácích mazlíčků. Vonné náplně zároveň nejsou určené pro vnitřní užití a při rozlití mohou poškodit povrch nábytku a zanechat skvrny na textiliích. Proto umístěte aroma difuzér do bezpečné výšky a vždy mimo jejich dosah.

Dejte vůni druhou šanci

Když vám vůně nebude vonět, nezavrhujte jí, zkuste jí přemístit do jiného pokoje nebo jí odložte na později. Až se k ní za nějakou dobu vrátíte budete jí vnímat zase jinak. A pokud ne, můžete někomu udělat radost, bytové vůně jsou jedním z nejoblíbenějších dárků.

locherber-milano-aroma-difuzery-venetiae-benatky

Aroma difuzéry Venetiae italského výrobce Locherber Milano s unikátním dřevěným víčkem z benátských kůlů "Briccole" (foto: Locherber Milano)

Jak vybrat aroma difuzér

Vyberte objem dle velikosti prostoru

Vonný výkon aroma difuzéru přímo neovlivňuje objem ale délka a tloušťka tyčinek, resp. plošný obsah tyčinek, ze které se uvolňuje vonná náplň do prostoru. Objem aroma difuzéru je však vodítkem při výběru aroma difuzéru dle vonného výkonu a platí, že aroma difuzér menšího objemu má kratší tyčinky a slabší vonný výkon než naopak. Při výběru proto dbejte na vhodný objem aroma difuzéru vzhledem k velikosti prostoru.

Objem Vonný výkon do* Doporučený prostor
100 ml 10 m2 toaleta
koupelna
šatna
250 ml 15 m2 chodba
ložnice
kuchyň
pracovna
500 ml až 1000 ml 15 až 30 m2 obývací pokoj
kancelář
1000 ml až 5000 ml 30 až 70 m2 recepce
jednací místnost
komerční prostor
společenský prostor


* Uvedený vonný výkon garantuje účinnost aroma difuzéru v obytném prostoru za předpokladu vhodného umístění a optimálních okolních podmínek.

Více aroma difuzérů v členitém prostoru

V členitém prostoru jako například propojená kuchyň s obývacím pokojem může být proudění vzduchu a vhodné umístění aroma difuzéru složitější. Optimálního rozptýlení vůně v takovém případě dosáhnete umístěním více aroma difuzérů menšího objemu v různých místech než jedním aroma difuzérem velkého objemu.

Vyberte si dle vlastností a předností

Výběr množství provedení a materiálů od čistého minimalistického designu až po luxusní kolekce pro nejnáročnější může zamotat hlavu. Každý výrobce má navíc specifické složení náplní a vlastnosti aroma difuzérů se tak mohou výrazně lišit. Následující přehled vám pomůže s výběrem aroma difuzéru podle jejich vlastností a předností.

Výrobce Země původu Dostupný objem Klíčové vlastnosti
Nasoterapia Itálie 100 ml Aroma difuzéry italské značky Nasoterapia se vyznačují výhodnou cenou, živými barvami a jednoduchými vůněmi, které jsou inspirovány přírodou. Vůně jsou vyrobeny v Itálii a splňují náročné normy švýcarské organizace IFRA.
Max Benjamin Irsko 150 ml
500 ml
3500 ml
Aroma difuzéry privátní irské značky Max Benjamin charakterizuje atraktivní design a prvotřídní parfémy s vysokým podílem vonné esence. Díky nulovému obsahu alkoholu v náplních působí vůně čistě a přirozeně, pomaleji prchají a vynikají intenzitou.
Millefiori Milano Itálie 100 ml
250 ml
350 ml
500 ml
Aroma difuzéry největšího světového výrobce Millefiori Milano jsou založeny na originálních vůních s neopakovatelným italským stylem. Na výběr máte velké množství vůní ale i provedení od základní kolekce jednoduchých vůní inspirovaných přírodou Natural až po luxusní kolekce Zona a Selected, které vynikají atraktivním designem a sofistikovanými parfémy s vyšším podílem vonné esence.
Locherber Milano Itálie 100 ml
250 ml
500 ml
1000 ml
2500 ml
5000 ml
Aroma difuzéry privátní italské značky Locherber Milano charakterizuje rafinovaný design, nevšední materiály a prvotřídní kvalita parfémů s vysokým podílem vonné esence. Na výběr máte široký výběr provedení a velikostí, které uspokojí potřebu provonět a ozdobit luxusní domácí a společenské prostory. Locherber Milano je doslova umělecký zážitek, který zdobí a provoní zároveň.
Maison Berger Paris Francie 150 ml Aroma difuzéry věhlasného francouzského výrobce katalytických lamp Maison Berger Paris jsou prodchnuté francouzskou vášní pro umění a provonění interiéru. Na výběr máte aroma difuzéry s vůněmi, které můžete znát z náplní do katalytické lampy, vůněmi se speciálním složením na odstranění pachů anebo vůněmi obsahujícími esenciální oleje, které mají blahodárné účinky na lidský organizmus a psychiku.
Vuudh Thajsko 200 ml Náplně aroma difuzérů thajské značky Vuudh obsahují pouze čisté rostlinné výtažky (esenciální oleje) bez alkoholu a poskytují nekompromisní čistotu a intenzitu provonění včetně aromaterapeutického účinku. Vaše smysly hýčká také design skleněných nádob s půvabnými tyčinkami ve tvaru větviček za který získal Vuudh mnoho mezinárodních ocenění. Vuudh je zážitek pro všechny smysly a svými vlastnostmi se řadí k tomu nejlepšímu ve Světě bytových vůní.
Welton London Francie 200 ml Aroma difuzéry s tyčinkami francouzské niche značky Welton London s niche parfémy původem z Grasse. Welton London následuje tradici poctivého parfémářského řemesla výjimečným charakterem, vzácnými ingrediencemi a propracovaností svých parfémů.

 

vuudh-aroma-difuzer-star

Aroma difuzér Star thajského výrobce Vuudh ověnčený mezinárodními cenami za design (foto: Vuudh)

Jak vybrat vůni do aroma difuzéru

Vyfiltrujte si vůni dle charakteru

V eshopu si můžete vyfiltrovat vůně podle členění do základních skupin na živé a romantické květinové vůně, gurmánské sladké vůně, osvěžující a citrusové svěží vůně, šťavnaté ovocné vůně, aromatické dřevité, orientální a kořeněné vůně, pudrové vůně s mýdlovým charakterem, oblíbené vůně čistoty a funkční vůně jako například citrónová tráva proti komárům.

Vyberte si vůní dle atmosféry

Výběr bytové vůně je odlišný než jsme zvyklí u parfémů. Když si vybíráte vůni do bytu, představte si prostor do kterého vstupujete a atmosféru, která vás obklopí. Přihlédněte na prostředí a účinek, kterého chcete dosáhnout. Na toaletu se bude hodit svěží citrusová vůně, naopak do ložnice je vhodnější uklidňující levandule. Teplé dřevité vůně jsou příjemné v zimním období ale v letních dnech budou příliš těžké. S volbou vůně vám pomůže i vaše životní rozpoložení, osvěžující máta povzbudí mysl a naopak santalové dřevo jí utiší.

Prostor Doporučený objem Doporučená vůně
Toaleta 100 ml Citronová tráva (Lemon Grass)
Grep (Pompelmo)
Oceán (Oceano)
Koupelna 100 ml Proti pachům do koupelny (Anti Odour Bathroom)
Svěžest vody (Aquatic Freshness)
Šatna 100 ml Lněná poupata (Linen Buds)
Mýdlové bublinky (Soap Memories)
Květy bavlníku (Fiory di Cotone)
French Linen Water (Čistý len)
Kuchyně 250 ml Proti pachům do kuchyně (Anti Odour Kitchen)
Jablko a skořice (Mela & Cannella)
Tropical Fruits (Tropické ovoce)
Středomořské ovoce (Agrumi Mediterranei)
Obývací pokoj 500 až 1000 ml Santal a bergamot (Sandalo Bergamotto)
Hejaz Incense (Kadidlo z Hejazu)
Klinto 1817 (Klinto 1817)
Venetiae (Benátky)
Azad Kashmere (Kašmír z Azadu)
Phuket (Citronová tráva a levandule)
Ložnice 250 ml Lněná poupata (Linen Buds)
True Lavender (Pravá levandule)
Acqua Viva (Živá voda)
Pracovna a kancelář 250 až 1000 ml Lemongrass & Ginger (Citronová tráva a zázvor)
Fík s Tabrízskou růží (Fig and Rose of Tabriz)
Malabar Pepper (Malabarský pepř)
Keemun (Květinový čaj)
Oxygen (Vzduch po dešti)
Tokyo (Yuzu)
Wellness 1000 až 5000 ml Spa Essence (Lazeňská esence)
Spa & Massage Thai (Thajská masáž)
Seychelles (Seychely)
Beijing (Lotos)

Vyberte si z nejoblíbenějších vůní

Jste-li ve Světě bytových vůní nováčkem nebo si nevíte rady s výběrem, zvolte jednu z nejprodávanějších a zákazníky prověřených vůní. Aktuální žebříček pro rok 2019 obsahuje nejoblíbenější a nejprodávanější vůně výrobců aroma difuzérů u nás.

Výrobce Oblíbené vůně Nejprodávanější vůně
Nasoterapia Bílý mech (Muschio Bianco)
Květy bavlníku (Fiori di Cotone)
Santalové dřevo (Sandalwood)
Zelený čaj (Tè Verde)
Oceán (Oceano)
Květy bavlníku (Fiori di Cotone)
Max Benjamin Acqua Viva (Živá voda)
Dodici (Dvanáctka)
True Lavender (Pravá levandule)
Bergamot & Ylang Ylang (Bergamot a Ylang Ylang)
Mauritius (Mauricius)
Acqua Viva (Živá voda)
Millefiori Milano Oxygen (Vzduch po dešti)
Cedr (Cedar)
Santal a bergamot (Sandalo Bergamotto)
Citronová tráva (Lemon Grass)
Magnólie a dřevo (Magnolia Blossom & Wood)
Oxygen (Vzduch po dešti)
Locherber Milano Azad Kashmere (Kašmír z Azadu)
Fík s Tabrízskou růží (Fig and Rose of Tabriz)
Klinto 1817 (Klinto 1817)
Lněná poupata (Linen Buds)
Malabar Pepper (Malabarský pepř)
Klinto 1817 (Klinto 1817)
Maison Berger Paris Libanonský cedr (Virginia Cedarwood)
Mořský vzduch (Ocean Breeze)
Mýdlové bublinky (Soap Memories)
Paris Chic (Paris Chic)
Verbena (Zest of Verbena)
Mýdlové bublinky (Soap Memories)
Vuudh Phuket (Citronová tráva a levandule)
Singapore (Santalové dřevo a pomerančový květ)
Mumbai (Měsíční růže)
Phuket (Citronová tráva a levandule)
Welton London Nirvana (Nirvána)
Himalaya (Himaláj)
Black Onyx (Černý onyx)
Nirvana (Nirvána)

 

locherber-milano-aroma-difuzer-totem-fascinum

Aroma difuzér Totem Fascinum ve stojanu z jasanového dřeva a podsvícením italského výrobce Locherber MIlano (foto: Locherber Milano)

Akce a novinky

Sezónní novinky

Výrobci aroma difuzérů po celý rok představují jarní, letní, podzimní a zimní novinky, které zahrnují nové vůně laděné dle aktuální sezóny.

Vůně měsíce

Aroma difuzéry a náplně do aroma difuzéru italské značky Millefiori Milano lze výhodně nakoupit v celoroční akci Vůně měsíce. Vůně měsíce vybíráme tak aby se hodili k aktuální sezóně a sleva platí od prvního do posledního dne v měsíci nebo vyprodání zásob.