Jak vybrat elektrickou aromalampu

yankee-candle-elektricka-aromalampa-scenterpiece-noah
Elektrická aromalampa Scenterpiece™ (foto: Yankee Candle)

Elektrická aromalampa umožňuje rozpouštět vonné vosky bez přítomnosti plamene a poskytuje účinné, bezpečné a v neposlední řadě ekonomické provonění domácnosti. Je vhodná do domácnosti s malými dětmi, domácími mazlíčky a všude tam, kde je nežádoucí používat hořící svíčku. Tento článek vám pomůže při výběru mezi základním typem elektrické aromalampy nebo speciálními aromalampami Scenterpiece™ od Yankee Candle a SmartWarmer™ od WoodWick.

Jak funguje elektrická aromalampa

Elektrická aromalampa funguje na principu jemného ohřívání nádoby konstantní teplotou. Aromalampa se zapojí do zásuvky a do nádoby se vloží vonný vosk, který se během chvilky rozpustí. Působením tepla se z vosku uvolňuje vonná esence a dochází k intenzivnímu provonění interiéru. Po vypnutí aromalampy vosk v nádobě ztuhne a lze ho opakovaně použít dokud nevyprchá vonná esence.

Typy elektrických aromalamp

Základní typ elektrické aromalampy rozpouští běžné vonné vosky od libovolného výrobce. Oproti tomu do elektrické aromalampy Scenterpiece™ se vkládají pouze vonné vosky v kalíšcích Easy MeltCup. Elektrická aromalampa SmartWarmer™ kombinuje výhody používání kalíšků s vonnými vosky SmartMelt™ nebo vonnými gely SmartGel™ a zároveň umožňuje používat běžné vosky od libovolného výrobce.

Výrobce Typ Používané vosky
Yankee Candle Elektrická aromalampa běžné vonné vosky od libovolného výrobce
Yankee Candle Elektrická aromalampa Scenterpiece™ vonné vosky v kalíšcích Easy MeltCup
WoodWick Elektrická aromalampa SmartWarmer™ běžné vonné vosky od libovolného výrobce
vonné vosky v kalíšcích SmartMelt™
vonné gely v kalíšcích SmartGel™


elektricka-aromalampa-smartwarmer-woodwick
Elektrická aromalampa SmartWarmer™ (foto: WoodWick)

Výhody a nevýhody jednotlivých řešení

Výhodou základního typu elektrické aromalampy je nižší pořizovací cena. Elektrické aromalampy Scenterpiece™ a SmartWarmer™ mají díky rozpouštění vonných vosků v kalíšcích výhodu v časovači s automatickým vypnutím po uplynutí nastavené doby a možnost okamžité změny vůně bez nutnosti čištění nádoby.

Vlastnosti Elektrická aromalampa Scenterpiece™ SmartWarmer™
rozpouští běžné vonné vosky od libovolného výrobce ✔*
rozpouští vonné vosky v kalíšcích
bez nutnosti čistit nádobu po každém použití
možnost v okamžiku změnit vůni
časovač s automatickým vypnutím po nastavené době


*Pokud máte elektrickou aromalampu Scenterpiece™ a chcete v ní používat klasické vonné vosky, použijte vypotřebovaný kalíšek Easy MeltCup do kterého můžete vložit libovolný vonný vosk.

Kterou elektrickou aromalampu vybrat

Elektrické aromalampy Scenterpiece™ umožňují v pohodlí a čistotě měnit vůně podle nálady, mají časovač s automatickým vypnutím, špičkové materiály a široký výběr provedení. Elektrická aromalampa SmartWarmer™ je dostupná pouze v jediné barvě avšak vyniká cenou a kromě časovače má stejné vlastnosti jako systém Scenterpiece™. Základní typ elektrické aromalampy doporučujeme pokud je pro vás prioritou cena a nevadí vám pracnější údržba.

Video

Odkazy

Elektrické aromalampy 
Vonné vosky
Vonné vosky v kalíšcích Easy MeltCup do elektrické aromalampy Scenterpiece™
Vonné vosky v kalíšcích SmartMelt™ a vonné gely v kalíšcích SmartGel™ do elektrické aromalampy SmartWarmer™