»
Jak na Yankee Candle

 

 

Yankee Candle

 

Výjimečné platinové vůně

Kolekce platinových vůní je skupina vůní od Yankee Candle, které jsou ve světě nejprodávanější. Během let se se z těchto zákazníky nejoblíbenějších vůní stala klasika. Platinové vůně nabízí to nejlepší od Yankee Candle a jednotlivé kompozice přinesli značce výjimečný obchodní úspěch. Jste li ve světě vůní nováček a nevíte, kterou si vybrat, zvolte právě jednu z platinových vůní, které jsou léty prověřené.

Platinové vůně jsou k dispozici v provedení vonné svíčky, votivní svíčky, vonné vosky i vůně do auta. Do skupiny platinových vůní patří Mandarin Cranberry, Strawberry Buttercream, Baby Powder, Honey Blossom, Pink Sands, Christmas Eve, White Gardenia, Pink Dragon Fruit, Wedding Day, Black Coconut, Christmas Cookie, Black Cherry, Cinnamon Stick, Clean Cotton, Fresh Cut Roses, Lemon Levander, Midnight Jasmine, Midsummers Night, Vanilla Cupcake a Vanilla Lime.

 

Přejít naPlatinové vůně ...to nejlepší od Yankee Candle

 

 

Vonné svíčky

 

Po vybalení nové svíčky

Upravte knot svíčky tak aby měl 3-5 mm již před prvním zapálením a udržujte tuto výšku knotu po celou dobu životnosti svíčky. Pokud svíčka vydává kouř, zfoukněte jí a zkraťte její knot opět na 3-5 mm. Poté odstraňte odstřižky knotu a znovu zapalte. Udržujte vosk čistý bez ústřižků knotu, ozdob, zápalek nebo jakékoliv jiné cizorodé látky. Vosk je hořlavý materiál a může způsobit požár.

 

První zapálení svíčky je nejdůležitější

Vonné svíčky Yankee Candle se musí na začátek správně rozhořet. Vosk se hořením zkapalní v plošném průměru 2,5 cm za hodinu. Například velkou svíčku doporučujeme rozhořet po dobu 3-4 hodin, než se zkapalní horní vrstva vosku do okraje nádoby. Pokud se horní vrstva vosku zcela nerozpustí, vytvoří se "paměťový prstenec", hlavně po prvním zapálení svíčky. Jakmile se tento prstenec vytvoří, svíčka bude hořet "tunelově" směrem dolů. To snižuje intenzitu provonění svíčky a její životnost.

 

Trik na odstranění "tunelu" alobalem

Pokud se vám "tunel" již vytvořil, zkuste obalit svíčku do alobalu a nahoře nechte pouze malý otvor pro plamínek. Celá svíčka se zahřeje a tuhé okraje vosku se rozpustí. Jakmile je vosk rozpuštěný až k okraji, sfoukněte svíčku a nechte jí vychladnout. Nakonec odstraňte alobal a při dalším zapálení se už budete moci těšit z krásného celistvého jezírka.

 

Když nemáte čas 3 hodiny na rozhoření svíčky

V tomto případě vám namísto klasických svíček doporučujeme svíčky zvané tumblery, které obsahují 2 knoty. To znamená, že od okraje do okraje se vosk rozpálí po uplynutí 1/2 hodiny. Po rozhoření pak můžete svíčku uhasit aníž by došlo k úbytku vosku.

 

Co s voskem přilnutým k okraji svíčky

Aby jste minimalizovali vosk přilnutý k okraji svíčky, palte svíčku vždy o dobu alespoň 3 hodin. Pokud nějaký vosk na okrajích zůstane, je to normální. Množství vosku přilnutého na okrajích nádoby se liší podle barvy, vůně a okolních podmínek při pálení.

 

Bezpečnost především

Svíčku nedoporučujeme pálit déle než 4 hodiny v kuse. Doporučujeme vám jí nechat po sfouknutí na ještě 2 hodiny vychladnout. Svíčky nepalte poblíž hořlavých předmětů, na šikmém podkladu a také se ujistěte, že na ně nedosáhnou děti a domácí zvířata. Nikdy nenechávejte hořící svíčku bez dozoru a vždy jí při svém odchodu nezapomeňte sfouknout.

 

Svíčky a vůně pro může

Yankee Candle rozhodně není jen čistě ženská "záležitost". Kromě toho, že muži si kupují a uživají stejné vůně jako ženy ve vonných svíčkách se najdou i produkty vysloveně pro muže jako jsou například kolekce Barbershop. A nesmíme zapomenou ani na skvěle vonící vůně do auta. Oblíbených můžských vůní je mnoho, oblíbená je například vůně do auta ve visačce Leather.

 

V každé svíčce je speciální knot

Yankee Candle má více než 200 rozdílných knotů. Každá vůně hoří jinak (lehké květinové vůně například hoří rychleji než těžké kořeněné), a proto každá potřebuje rozdílně upletený knot, aby bylo garantováno maximum hodin hoření a stejná kvalita vůně od zapálení do posledního záblesku plamínku.

 

 

Nakupovat – Vonné svíčky Yankee Candle
Nakupovat – Svícny pro votivní svíčky
Nakupovat – Stínítka pro vonné svíčky
Nakupovat – Doplňky pro vonné svíčky

 

 

Votivní svíčky

 

Co znamená "votivní" svíčka

Votivní svíčky jsou levnou variantou interiérového vonění a jsou skvělé pro testování více vůní, jako interiérová dekorace a malý dárek. Doslovně se pojem "ex voto" chápe jako "ze slibu". Votivní tedy znamená slíbený anebo příslib v kontextu vyzkoušení vůně než si jí dopřejete v plnohodnotné vonné svíčce.

 

Pro votivky jsou nutné kalíšky a svícny

Nikdy nezpalujte volně stojící votivní svíčky. Votivní svíčky jsou vyrobeny tak, že se roztékají a proto musí být páleny ve speciální kalíšcích a svícnech. Originální Yankee Candle kalíšky pro votivní svíčky si můžete zakoupit v sekci Svícny pro votivní svíčky anebo můžete použít vhodnou skleněnou či keramickou nádobku, kterou najdete doma.

 

Jak dosáhnout intenzivnějšího provonění

Intenzívnějšího provonění dosáhnete zapálením 2 až 3 votivek, můžete použít stejné nebo kombinaci různých vůní pro zajímavější efekt. Votivní svíčky jsou příliš malé abyste od nich mohli čekat intenzivnější provonění. Celkově platí, že nejúčinněji a nejrycheji provoníte prostor vonným voskem, velkou a střední vonnou svíčkou a až nakonec votivní svíčkou.

 

Nakupovat – Votivní svíčky Yankee Candle
Nakupovat – Svícny pro votivní svíčky

 

 

Vonné vosky

 

Jak dosáhnout nejlepšího efektu

Vložte jeden nebo více vonných vosků Yankee Candle do nádobky aromalampy a zapalte pod ní čajovou svíčku. Intenzivní vůně začne vzlínat přibližně po uplynutí 5-10 minut. Můžete do mističky nalámat více druhů vosků, jen dejte pozor, aby se rozpuštěné do mističky vešly a nepřetekly. Doporučujeme vám používat kvalitní čajové svíčky, které mají nízky plamen a plynulé hoření. Každý vosk vydrží voně po dobu přibližně 8 hodin.

 

Jak vyloupnout vypotřebovaný vosk z aromalampy

Pro výměnu vonných vosků nechte rozpálený vosk v aromalampě zcela vychladnout a poté ho vyloupnutím vyjměte. Také můžete nakrátko po dobu jedné minuty ohřát lampu a ztuhlý vosk se vyloupne snadněji. Jiný způsob snadného vyloupnutí vosku je vložit aromalampu do mrazáku a po chvilce to jde snadno. Potom suchým hadříkem jemně vyčistěte nádobu a odstraňte zbytky. Nový vosk umístěte do čisté nádoby aromalampy.

 

Vonný vosk můžete použít i v elektrické aromalampě

Klasické vonné vosky Yankee candle můžete použít i s elektrickou aromalampou nebo ohřívačem, která je k tomu určena. Pozor, netýká se speciálních vosků v kalíšcích Easy MeltCup, které jsou určené výhradně pro elektrickou aromalampu Yankee Candle – Scenterpiece.

 

Vonný vosk poslouží i jako vůně do šatníku

Vonné vosky můžete použít také jako pro provonění šatníku nebo zásuvky. Pokud si vyberete výraznou vůni, efekt provonění je vyšší než u mýdla, které se do šatníku někdy vkládá. Doporučujeme vám zvýšenou opatrnost, některé barevné vosky mohou ušpinit prádlo nebo oblečení.

 

Nakupovat – Vonné vosky Yankee Candle
Nakupovat – Aroma lampy Yankee Candle

 

 

Elektrické aromalampy Scenterpiece

 

Rozdíl oproti tradičnímu tavení vosků

V roce 2015, Yankee Candle představil nový způsob, jak si můžete užívat oblíbené vůně Yankee Candle. Elektrická aromalampa Scenterpiece roztaví vonný vosk využitím tepla namísto hoření tradiční čajové svíčky. Vonný vosk do Scenterpiece obsahuje stejné složky jako tradiční vosky Yankee Candle ale je umístěn ve speciálním plastovém kalíšku, který se nazývá Easy MeltCup. Tyto kalíšky udržují vosk po celou dobu tavení na místě, to umožňuje velmi rychlou a čistou výměnu vůní, kdykoliv si přejete.

 

Jednoduchá výměna vůně a čisté ruce

Díky Scenterpiece už aromalampu nebudete muset čistit pomocí vložení do mrazáku anebo vyloupávat zbývající vosk lžící. Zatímco vosk a vonná esence je stejná, hlavní výhodou oproti tradičním vonným voskům je elegantní výměna vůně během vteřin, odpadnutí čištění aromalampy a čistá manipulace s kalíšky Easy MeltCup, při které si nikdy neušpiníte ruky.

 

Výhodná cena za hodinu provonění

Prvotní investice do Scenterpiece je vyšší, avšak při ceně kalíšků s voskem 169 Kč a době provonění 24 hodin vychází cena 7 Kč za 1 hodinu provonění. To je nižší cena, než u tradičního vonného vosku Yankee Candle v ceně 59 Kč a 8 hodinách provonění.

 

Kalíšek Easy MeltCup nelze použít v jiném ohřívači vosků

Plastový kalíšek Easy MeltCup není možné použít v jiném elektrickém ohřívači ani tradiční aromalampě s čajovou svíčkou. Pokud by se kalíšek vložil do jiné aromalampy anebo ještě hůř, do tradiční aromalampy, hrozí roztavení plastu anebo jeho vznícení. Scenterpiece také nelze použít jako ohřívač tradičních vonných vosků Yankee Candle.

 

Nakupovat – Elektrické aroma přístroje Scenterpiece
Nakupovat – Kalíšky s voskem Easy MeltCup

 

 

Péče o svíčky

 

Uskladňování svíček

Vonné svíčky Yankee Candle jsou citlivé na světlo a teplotu. Proto pro uskladnění na delší dobu doporučujeme zvýšenou opatrnost. Aby jste se vyhnuli vyblednutí barvy, rozpuštění vosku nebo rozbití skleněných nádob umístěte svíčky na suché místo z dosahu slunečního a fluorescenčního světla. Teplota pro uskladnění by neměla přesáhnout 27° anebo klesnout pod 0°. Vystavení svíček vlhkosti pak může negativně ovlyvnit jejich zapálení.

 

Čištění svíček

Pokud vršek svíčky od hoření sčerná, jednoduše černé místa vyčistěte použitím suchého hadříku nebo papírovou utěrkou. Aby jste zamezili zčernání vršku svíčky, vždy udržujte výšku knotu na 3 mm.

 

Čištění skvrn od vosku ze stolu nebo textílií

S pomocí při čištění skvrn od horkého vosku vám doporučujeme obrátit se na profesionály a experty v oblasti čištění koberců, oděvů nebo nábytku.

 

 

O vůních

 

Který výrobek voní nejvíce

Nejméně voní votivní svíčky. Ne, že by voněli málo anebo krátce ale provonění není tak syté a výrazné. Oproti tomu vonné vosky jsou daleko výraznější a mají sytější aroma. Pokud hledáte něco pro rychlé provonění místnosti, tak jsou právě vonné vosky nejvhodnější. Střední a velké vonné svíčky voní podobně intenzivně jako vosky. Sytost vůně však do značné míry záleží na jejím typu, protože každá vůně je jinak intenzívní. Důležitý je také průměr voskového jezírka. U vosku tedy záleží i na průměru horní mističky aromalampy, čím je širší, tím sytěji vosk voní. Podobného efektu dosáhnete i zapálením několika malých svíček – votivních či malých vonných svíček.

 

Která vůně voní nejvíce

Vonný výkon se liší u jednotlivých skupin vůní. Již z principu nejjemněji voní čisté „bílé“ vůně jako například Fluffy Towels a vůně květinové. Silnější vonný efekt čekejte u vůní ovocných a svátečních. Nejsilněji voní kompozice jídlo a koření. Obsah citrusové složky, například Vanilla Lime značí výraznější svěžest, naopak přidání bílých květů celý vonný akord zjemní, například Soft Blanket.

 

Které vůně jsou nejprodávanější

Protože je vůní tolik a je těžké si vybrat tak pomůckou při výběru je samozřejmě statistika nejoblíbenějších vůní. Bez pořadí vám tedy můžeme doporučit těchto pět nejoblíbenějších vůní v České republice pro rok 2015 – Soft Blanket, Clean Cotton, Red Raspberry, Aloe Water a Levander.

 

 

Doba hoření a provonění

 

Vonné svíčky

Velká Housewarmer svíčka ~ 110 až 150 hodin
Střední Housewarmer svíčka ~ 65 až 90 hodin
Malá Housewarmer svíčka ~ 25 až 40 hodin

Velká dvouknotová Tumbler svíčka ~ 70 až 90 hodin
Střední dvouknotová Tumbler svíčka ~ 50 až 50 hodin
Malá dvouknotová Tumbler svíčka ~ 35 až 50 hodin

 

Votivní svíčky

Každá ~ 15 hodin ve vhodném kalíšku nebo svícnu

 

Vonné vosky

Každý ~ 8 hodin

 

Kalíšky s voskem Scenterpiece Easy MeltCups

Každý ~ 24 hodin

 

 

Užitečné odkazy

 

NakupovatVonné svíčky Yankee Candle
NakupovatVotivní svíčky Yankee Candle
NakupovatVonné vosky Yankee Candle
Nakupovat Aroma lampy Yankee Candle
NakupovatElektrické aroma přístroje Scenterpiece
NakupovatSvícny pro votivní svíčky
Nakupovat Stínítka pro vonné svíčky
NakupovatDoplňky pro vonné svíčky
NakupovatKalíšky s voskem Easy MeltCup

 

 

Vůně měsíce a další akce Yankee Candle

 

Každý měsíc ve Světě bytových vůní najdete speciální akci, která se jemenuje Vůně měsíce Yankee Candle se slevou 20%. Pravidelně přidáváme sezónní novinky a další akce na produkty Yankee Candle. Aby vám žádná sleva a novinka neutekla, sledujte nás na Facebooku nebo odebírejte náš Newsletter.