»
Jak vyčistit skvrnu od náplně do aroma difuzéru

 

 

Tyčinky aroma difuzéru nasávají vonnou esenci z dekorativní nádobky a z jejich povrchu se pak vůně odpařuje do okolního vzduchu. Pro výraznější vůni se doporučuje jednou týdně tyčinky otočit. Protože se přitom manipuluje s otevřenou lahví s vonným olejem a tyčinky jsou poměrně pružné, může se stát, že se olej vylije na stůl, prádelník, podlahu nebo koberec.

 

Pokud k tomu dojde, měli byste skrvnu vyčistit rychle, aby na nich náplň neulpěla navždy a nábytek se tak nepoškodil. Čištění takových skvrn je mnohem snadnější, jestliže používáte správné čistící prostředky, které zvládnou emulgovat oleje (stejný proces, jako když si mýdlem odstraňujeme mastnotu z rukou).

 

 

Postup čištění

 

Budete potřebovat
Kukuřičný škrob nebo kočičí podestýlku (granule, které absorbují vlhkost), papírové ručníky, lopatku, Jar, houbičku a ručník

 

1. krok
Na skrvnu nasypte kočičí podestýlku nebo kukuřičný škrob, musí být kompletně zakrytá. Po dobu 30 minut ji tak nechte, podestýlka nebo šrob skrvnu během této doby absorbují.

 

2. krok
Suchými papírovými ručníky dostaňte šrob nebo podestýlku na lopatku nebo alespoň na kus kartonu. Pokud nemáte jiný návrh co s tímto odpadem dělat, prostě ho vyhoďte. Zejména z koberců je nutné zbytky škrobu ještě vysát.

 

3. krok
Celou plochu skvrny potřete jarem. V horké vodě namočenou houbou pak toto místo důkladně vyčistěte. Tento krok je nutné provést ať už jde o koberec nebo pevný povrch!

 

4. krok
Důkladně houbu vymáchejte v horké vodě. Znovu toto místo vytřete. To je proces, který budete opakovat několikrát. Musíte si být skutečně jistí, že jste dostali veškerý olej pryč.

 

5. krok
Vysušte postižené místo ručníkem. Pokud je místo stále lepkavé, nejspíše se vám nepodařilo odstranit veškerý olej. Napravte to čistou houbou s horkou vodou.

 

 

Přečtěte si také návod na použití aroma difuzéru a naše rady a tipy Jak na aroma difuzéry