Právě zlevněno

Nepřehlédněte


30. 10. 2018

Recenze vánočních vůní Yankee Candle pro rok 2018 ► VIDEO

 

 

Yankee Candle patří neodmyslitelně k vánocům a každý rok tato americká značka představuje kolekci čtyř nových svátečních vůní. Tato prestižní událost je zároveň prezentací toho nejlepšího od Yankee Candle a vůně jsou dostupné v mnoha provedeních od čajových svíček až po dárkové sady včetně svátečně laděných doplňků a příslušenství. Naše recenze obsahuje dojmy z vánoční kolekce Holiday Sparkle a je určená pro všechny kdo chtějí doma vykouzlit tu pravou sváteční atmosféru.

 

Vánoční kolekce Holiday Sparkle se čtyřmi svátečně laděnými vůněmi v provedení velké svíčky Classic se skleněným víčkem (foto: Yankee Candle)

 

 

 

Jak recenzujeme vůně

 

Vůně recenzujeme až po zapálení svíčky po dobu minimálně jedné hodiny. Je to proto, že vůně za studena nedokáže odkrýt celou kompozici a potřebuje teplo a čas aby se rozvinuly všechny její tóny. Jen tak je možné zhodnotit jaká doopravdy je a také jak intenzivně dokáže provonět prostor. Recenze jsou subjektivním vyjádřením mých pocitů a dojmů s přispěním názorů od kolegů. Ze všech recenzovaných vůní mě nejvíc oslovila vůně perníčků Frosty Gingerbread, kterou jako jedinou z kolekce Holiday Sparkle považuji za typicky vánoční.

 

Iveta Zábranská
specialistka na vůně

 

 

 

 

Vánoční kolekce Holiday Sparkle se nese ve znamení hřejivosti, optimismu a radostné energie


Není nic hezčího než z chladné zimy vstoupit domů, kde vás přivítá útulná a sváteční atmosféra jedličky, perníčků nebo koření. Když k nám přišli nové vánoční vůně kolekce Holiday Sparkle, těšili jsme se jak je vyzkoušíme a můžeme říct, že nás nezklamali. Yankee Candle na vánoční sezónu 2018 představilo čtyři vůně, které jsou dostupné v provedení velkých, středních a malých svíček Classic se skleněným víčkem, votivních a čajových svíček, vonných vosků do aromalampy a kalíšků s voskem Easy MeltCup do elektrických aromalamp Scenterpiece.

 

 

Tradiční vůně perníčků Frosty Gingerbread

 

Velká svíčka Frosty Gingerbread na obrázku vlevo se stínítkem a talířem Holiday Sparkles (foto: Yankee Candle)

 

Frosty Gingerbread je autentická sladká vůně vánočního cukroví ve které kraluje vanilka, moučkový cukr a perníkové koření. Tato vůně je klasika, která vás nezklame, když si v zimních dnech budete chtít připomenout atmosféru Vánoc nebo očekávání Štědrého dne. Velmi si jí oblíbí děti pro její sladkou hřejivost a sousedé budou zvídavě vyhlížet jaké cukroví jste právě napekly. Vůně má poměrně výrazné aroma a vykouzlíte s ní příjemnou a útulnou rodinnou atmosféru. Vlastně díky Frosty Gingebread si člověk znovu uvědomí proč máme Yankee Candle tak rádi a proč jej milují lidé po celém světě.

 

Hlava – skořice, vanilková poleva a muškátový oříšek
Srdce – zázvor a hřebíček
Základ – perník a cukr

 

Přejít navůně Frosty Gingerbread na e-shopu

 

 

Elegantní sváteční vůně s nádechem luxusu Winter Wonder

 

Velká a malá svíčka Winter Wonder na obrázku vpravo se stínítkem a talířem Winterscape (foto: Yankee Candle)

 

Svěží parfémové aroma Winter Wonder nepatří do skupiny tradičních vánočních vůní jako jehličí nebo skořice. Ve vůni ucítíte šampaňské se stopou oříšků a citrusů. Tato vůně je jako stvořená pro ty, kdo chtějí vytvořit sváteční atmosféru s nádechem luxusu a elegance. Pokud jste si oblíbili vůně Angel Wings a All is Bright bude se vám Winter Wonder určitě líbit.

 

Hlava – zmrzlý citrón a ledový vzduch
Srdce – šampaňské a stříbrná balzámová jedle
Základ – vanilka a pižmo

 

Přejít navůně Winter Wonder na e-shopu

 

 

Pronikavé a kořeněné aroma Glittering Star

 

Velká svíčka s vůní Glittering Star (foto: Yankee Candle)

 

Glittering Star je kořeněná vůně, která dovede povzbudit mysl a zlepšit náladu. Ozdoby na etiketě o charakteru vůně příliš nepoví ale sytě červená barva vosku k Vánocům neodmyslitelně patří. Když svíčku zapálíte, ucítíte sladké kandované ovoce, čokoládové bonbóny a výrazné kořeněné tóny zázvoru. Ačkoliv se tato vůně v popisu od výrobce označuje jako uklidňující a jemná, nám se zdálo její aroma velmi intenzivní a pronikavé. Vůně se díky nasládlým ovocným tónům zalíbí i dětem a bude povzbuzovat chuť na něco dobrého. Vůni Glittering Star doporučujeme milovníkům intenzivních a výrazných vůní.

 

Hlava – štiplavý zázvor a černý rybíz
Srdce – bonbóny a muškátový oříšek
Základ – pačuli, ambra, guajakové dřevo a santalové dřevo

 

Přejít navůně Glittering Star na e-shopu

 

 

Procházka zimním lesem s nevšedním mátovým nádechem Icy Blue Spruce

 

Velká svíčka s vůní Icy Blue Spruce (foto: Yankee Candle)

 

I když tomu svádí název a etiketa s ojíněnou větvičkou smrku, vůně Icy Blue Spruce nepatří do řady tradičních dřevitě balzámových vůni, které mají připomínat vánoční stromek či jehličí. Tóny dřeva zde nechybí ale vyniknou až na posledním místě. Na prvním místě ucítíte větrový nádech máty s jalovcem, který má evokovat chladivou atmosféru zimního lesa. Pižmový základ pak zaobaluje celé aroma do pudrového nádechu. Za zmínku stojí i barva vosku, která není zelená jak by se dalo očekávat ale tyrkysová. Tato nevšední barva vlastně skvěle ilustruje tuto vůni, ke které se hodí přirovnání z pohádky Králova koloběžka, kde se říká "ani bosá ani obutá", tedy "ani lesní ani dřevitá". V každém případě zimní tato vůně určitě je a atmosféru procházky zasněženým lesem evokuje, nečekejte však typickou vůni vánočního stromku či jehličí.

 

Hlava – svěží jalovec, lístky máty
Srdce – zimní smrk, černý rybíz, zasněžený cedr
Základ – balzámová jedle, pudrové pižmo

 

Přejít navůně Icy Blue Spruce na e-shopu

 

 

Kolekce by nebyla úplná bez voňavých adventních kalendářů, dárkových sad a doplňků

 

Tradičně jako každý rok i letos připravil Yankee Candle doslova nepřeberné množství adventních kalendářů a dárkových sad, které obsahují výběr vánočních vůní z letošní kolekce Holiday Sparkle ale i loňské kolekce The Perfect Christmas. Dárkové sady pro letošní rok jsou laděné do elegantní zlaté barvy a bohatě zdobené zlatou ražbou, stuhami a třpytkami. Vůně vkusně doplňují čtyři kolekce s desítkami doplňků a příslušenství, které zahrnují ozdobné prstence na svíčky Illuma Lid, sady stínítek s talířkem, svícny na vonné svíčky, aromalampy a další.

 

Adventní kalendáře (foto: Yankee Candle)

 

Adventní kalendář 12 ks čajových a 12 ks votivních svíček se svícnem v rozloženém stavu (foto: Yankee Candle)

 

Vánoční dárkové sady vonných svíček s doplňky a příslušenstvím (foto: Yankee Candle)

 

Vánoční dárková sada

Vánoční dárková sada vonných svíček a vosků Šperkovnice (foto: Yankee Candle)

 

Vánoční dárkové sady vonných svíček a čajových svíček (foto: Yankee Candle)

 

Kolekce doplňků a příslušenství Frosty (foto: Yankee Candle)

 

Kolekce doplňků a příslušenství Winterscape a Forest Glow (foto: Yankee Candle)

 

 

 

 

O značce Yankee Candle

 

Není mnoho značek, které by vzbuzovaly tak vášnivé emoce a takovou věrnost svých fanoušků jako Yankee Candle, největší světový výrobce vonných svíček. Yankee Candle je jednou z amerických legend, které zná celý svět. Značka vznikla jak už to tak bývá vlastně pouhou náhodou v roce 1969 v americkém Massachusetts a dokázala za téměř 50 let své existence přinést desítkám miliónů lidí do jejich domácností příjemnou atmosféru. Když tehdy šestnáctiletý Mike Kittredge vyrobil svou první svíčku pro maminku k Vánocům (rozpustil voskovky ve staré troubě, nalil vosk do krabice od mléka a doprostřed umístil provázek, co našel v kuchyni), netušil, že se z Yankee Candle stane jedna z nejžádanějších značek na trhu, která produkuje více než 200 miliónů svíček ročně. Vůně se vyrábí špičkovými technologiemi v moderní továrně v Massachusetts a od roku 2016 také v České republice, která zásobuje celý evropský trh. Produkty Yankee Candle obsahují přírodní vonné extrakty, parafín v potravinové kvalitě a  bavlněný knot, který je u každé svíčky ručně rovnaný.

 

Přejít naYankee Candle na e-shopu

 

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ