Právě zlevněno

Nepřehlédněte


» Voňavá lékárnička
Voňavá lékárnička

 

 

Vybrali jsme 10 základních esenciálních olejů, které mají léčivé vlastnosti a široké spektrum účinků. Jsou vhodné pro každodenní využití a neměli by chybět v domácí lékarničce jako první pomoc při různých obtížích.

 

 

Všestranná Levandule

 

Levandule je ceněna pro jemnou vůni, která přispívá k hluboké relaxaci a pomáhá navodit zdravý spánek. Je radost jí používat a pokud by v domácnosti měla být jen jedna lahvička esenciálního oleje, pak určitě levandulového.

Saloos – esenciální olej Levandule, 10 ml

 

 

Hojivý Tea Tree

 

Vědecké studie prokázaly, že olej z čajovníku australského (Tea Tree) je velmi účinný v péči o naše zdraví a je považován za prvního pomocníka při potížích, zároveň je nejpoužívanější přírodní antiseptikum.

Saloos – esenciální olej Tea Tree, 10 ml

 

 

Máta peprná na trávení

 

Máta peprná výborně podporuje trávení a chuť k jídlu, působí proti nadýmání a zklidňuje při nevolnosti. Její příjemná svěží vůně podporuje koncetraci a silné antiseptické, protizánětlivé vlastnosti příznivě působí na dýchací ústrojí.

Saloos – esenciální olej Máta peprná, 10 ml

 

 

Uklidňující Heřmánek

 

Heřmánek uvolňuje nervové napětí, zklidňuje mysl, podporuje odpočinek a zdravý spánek. Pokud máte děti, díky jsvým analgetickým a sedativním vlastnostem jej s úspěchem můžete použít při prořezávání zubů a do koupelí na uklidnění nervozity a podráždění.

Saloos – esenciální olej Heřmánek modrý, 5 ml

 

 

Eukalyptus na dýchání

 

Silné balzámové aroma eukalyptu navozuje optimismus, otevřenost a volnost. V létě ochlazuje v zimě zahřívá tělo a nejvíce je znám svými účinky proti kašli a rýmě. Eukalyptus je všestranný a užitečný díky velmi silným protizánětlivým, antiseptickým, analgetickým a dezodoračním účinkům.

Saloos – esenciální olej Eukalyptus, 10 ml

 

 

Geránie pro radost

 

Geránie výborně působí na emoce a díky úžasné květinové vůni se příjemně používá. Podněcuje spontánnost a zdravou touhu po radosti. Geránie bleskurychle hojí drobné poranění, pomáhá při uvolnění svalového napětí a v kosmetice dodává pokožce zářivý vzhled.

Saloos – esenciální olej Levandule, 5 ml

 

 

Stimulující Rozmarýn

 

Rozmarýn působí jako tělesný i duševní stimulant. Tento esenciální olej je vhodný nejen do ranní koupele a na ošetření všech svalových potíží, ale i do koupele po dlouhém, únavném dni. Jeho stimulační účinky můžete uvítat před důležitým jednáním nebo namáhavou jízdou autem.

Saloos – esenciální olej Rozmarýna, 10 ml

 

 

Očisťující Tymián

 

Díky výrazným protivirovým účinkům je tymián nepostradatelnou součástí domácí lékárničky. Při chřipce je výborný do aromalampy, napomáhá odvádění toxinů z těla a používá se při léčbě celé řady potíží včetně kašle, bradavic, revmatismu, únavy a akné.

Saloos – esenciální olej Tymián červený, 5 ml

 

 

Citron na depresi

 

Pro své osvěžující účinky je citron velmi vhodný při duševní námaze. Zlepšuje soustředění, podporuje kreativitu a dodává energii. Je antiseptický, snižuje krevní tlak, působí tonizačně na lymfatický systém a stimulačně na zažívání.

Saloos – esenciální olej Citron, 10 ml

 

 

Hřejivý Hřebíček

 

Hřebíček je nejznámější jako rychlý lék na bolest zubů, ale stejně účinně zabírá na zažívací a svalové potíže. Příjemná kořeněná vůně hřebíčku prohřívá, pomáhá při celkové slabosti, tiší bolest na duši a je vhodná při stavech osamělosti.

Saloos – esenciální olej Hřebíček, 10 ml