Právě zlevněno

554 Kč (20 €)
ihned k odeslání
239 Kč (9 €)
ihned k odeslání

Úvod » Elektrické aroma přístroje » Ultrazvukové difuzéry

Ultrazvukové difuzéry

 

 

Moderní osvěžovače vzduchu pro rovnoměrné a stálé provonění interiéru pomocí vonného oleje nebo esenciálního oleje. Společně s lehkým mlhový efektem, podsvícením a u některých typů i plynulou změnou barev přispívájí k jemné a relaxační atmosféře.


Parametry
Materiál:
Výrobce:
Objem:

1 740 Kč (64 €)

ihned k odeslání


doprava zdarma1 399 Kč (52 €)

ihned k odeslání


doprava zdarma


doprava zdarma

1 012 Kč (37 €)

do týdne u Vás2 430 Kč (90 €)

ihned k odeslání
doprava zdarma
nejprodávanější


doprava zdarma
nejprodávanější1 699 Kč (63 €)

ihned k odeslání

 

Je k provonění vhodnější utrazvukový difuzér nebo katalytická lampa?

 

Ultrazvukový difuzér je vhodný pro dlouhodobé provonění prostoru s minimálními nároky na obsluhu. Stačí ho naplnit vodou, přidat kapky vonného oleje a zapnout třeba na celý den. Katalytická lampa je vhodnější pro intenzivní jednorázové provonění a unikátní schopnost neutralizovat pachy, například z kuchyňských výparů, domácích mazlíčků nebo tabákového kouře. Kvalita provonění a cenové náklady na provoz ultrazvukového difuzéru a katalytické lampy jsou srovnatelné, liší se především v intenzitě provonění, obsluze a specifické vlastnosti katalytické lampy čistit vzduch. Doporučuji vám tedy vybrat si podle toho, jestli preferujete dlouhodobé a stálé provonění nebo rychlé a intenzivní provonění s neutralizací pachů. Více o tom jak funguje katalytická lampa si můžete přečíst na stránce Vše o katalytických lampách.

 

 

Jak se liší vonný a esenciální olej?

 

Esenciální oleje jsou čisté výtažky (esence) ze siličnatých rostlin květů, plodů, listů, kůry, kořene, dřevin nebo pryskyřice. Obsahují látky, které mají blahodárný účinek na psychiku a biochemizmus lidského organizmu, pomáhají léčit a předcházet mnoha problémům, včetně těch zdravotních. Esenciální oleje jsou jednodruhové (obsahují pouze jeden druh vonné esence, například Levandule) anebo směsi esenciálních olejů (obsahují směs jednodruhových olejů s harmonickou kompozici účinků, například Eukalyptus a Máta na dýchací systém). Vonné oleje mají obvykle syntetické složení nebo jsou tvořené kombinací esenciálních olejů se syntetickou složkou. Jsou perfektní k provonění interiéru a jejich blahodárné účinky na lidský organizmus jsou sporadické nebo žádné. Pokud plánujete využít ultrazvukový difuzér k provonění interiéru, doporučuji vám kvalitní parfémy v provedení vonných olejů Millefiori Milano. Ultrazvukový difuzér je velmi vhodný pro aromaterapii, avšak používání esenciálních olejů vyžaduje věcné a odborné znalosti. Pokud jste v této oblasti začátečník, doporučuji vám začít výběr esenciálních olejů na stránkách 10 oblíbených esenciálních olejů, které vám doma nesmí chybět a Účinky esenciálních olejů.

 

 

Jak funguje ultrazvukový difuzér?

 

Ultrazvukový difuzér do ovzduší rozptyluje esenciální olej, který se nakape do vody v nádobce přístoje. K uvolňování esenciálního oleje do ovzduší nedochází ohřevem, jako u tradiční aromalampy ale pomocí ultrazvukových vln. Díky tomu se zachovává biochemické složení a blahodárné účinky esenciálních olejů na lidskou psychiku a zdraví. Ultrazvukový difuzér funguje na principu ultrazvukových vibrací - zvukových vln, které vibrují na ultrazvukové frekvenci a které jsou pro lidský sluch neslyšitelné. Toto ultrazvukové vlnění způsobuje oddělování částic vody. Když se částice vody od sebe oddělí vznikají negativně nabité ionty, které jsou lehčí než vzduch a z ultrazvukového difuzéru uvolňují jemnou mlhovinu. Prostřednictvím této mlhoviny, kterou tvoří vodní pára a negativně nabité ionty se do ovzduší rozptylují částice esenciálního oleje. Tímto procesem dochází k provonění prostoru, jeho čištění vazbou negativně nabitých iontů uvolňovaných ultrazvukovým difuzérem na pozitivně nabité volné radikály v ovzduší a lehkému zvlhčení vodní mlhovinou.

 

Videorecenze