Ultrazvukové difuzéry

 

 

Elegantní a moderní osvěžovače vzduchu, které využívají ultrazvukovou technologii atomizace vody a vonného oleje nebo esenciálního oleje pro rovnoměrné a stálé provonění interiéru. Pracují v naprosté tichosti a společně s lehkým mlhový efektem, podsvícením a u některých typů i plynulou změnou barev přispívájí k jemné, relaxační atmosféře.


Parametry
Materiál:
Objem:
Výrobce:
doprava zdarma
nejprodávanější


doprava zdarma


doprava zdarma


doprava zdarma


doprava zdarma


doprava zdarma


doprava zdarma
doprava zdarma


Před slevou 965 Kč

499 Kč (18 €)

skladem
akce

Je pro provonění pokoje vhodnější utrazvukový difuzér nebo katalytická lampa? Nemám ani s jedním zkušenost.

 

Ultrazvukový difuzér je vhodný pro dlouhodobé provonění prostoru s minimálními nároky na obsluhu. Stačí ho naplnit vodou, přidat kapky vonného oleje a zapnout třeba na celý den. Katalytická lampa je vhodnější pro intenzivní jednorázové provonění a unikátní schopnost neutralizovat pachy, například z kuchyňských výparů, domácích mazlíčků nebo tabákového kouře. Kvalita provonění a cenové náklady na provoz ultrazvukového difuzéru a katalytické lampy jsou srovnatelné, liší se především v intenzitě provonění, obsluze a specifické vlastnosti katalytické lampy čistit vzduch. Doporučuji vám tedy vybrat si podle toho, jestli preferujete dlouhodobé a stálé provonění nebo rychlé a intenzivní provonění s neutralizací pachů. Více o tom jak funguje katalytická lampa si můžete přečíst na stránce Vše o katalytických lampách.

 

 

Jak se liší vonný a esenciální olej?

 

Esenciální oleje jsou čisté výtažky (esence) ze siličnatých rostlin květů, plodů, listů, kůry, kořene, dřevin nebo pryskyřice. Obsahují látky, které mají blahodárný účinek na psychiku a biochemizmus lidského organizmu, pomáhají léčit a předcházet mnoha problémům, včetně těch zdravotních. Esenciální oleje jsou jednodruhové (obsahují pouze jeden druh vonné esence, například Levandule) anebo směsi esenciálních olejů (obsahují směs jednodruhových olejů s harmonickou kompozici účinků, například Eukalyptus a Máta na dýchací systém). Vonné oleje mají obvykle syntetické složení nebo jsou tvořené kombinací esenciálních olejů se syntetickou složkou. Jsou perfektní k provonění interiéru a jejich blahodárné účinky na lidský organizmus jsou sporadické nebo žádné. Pokud plánujete využít ultrazvukový difuzér k provonění interiéru, doporučuji vám kvalitní parfémy v provedení vonných olejů Millefiori Milano. Ultrazvukový difuzér je velmi vhodný pro aromaterapii, avšak používání esenciálních olejů vyžaduje věcné a odborné znalosti. Pokud jste v této oblasti začátečník, doporučuji vám začít výběr esenciálních olejů na stránkách Voňavá lékarnička a Účinky esenciálních olejů.