Ultrazvukové aroma difuzéry

Ultrazvukové aroma difuzéryUltrazvukový aroma difuzér rozptyluje vonné oleje nebo esenciální oleje, které se dávkují dle požadované intenzity do nádoby s vodou. Společně s jemnou mlhovinou, podsvícením a u některých typů i plynulou změnou barev přispívá k relaxační atmosféře. Je skvělý pro aromaterapii, umožňuje používat esenciální oleje nebo je různě kombinovat. Můžete ho používat pouze k provonění s vonnými oleji a vybírat ze široké nabídky vůní.

#showmore#

Bude se vám líbit

dlouhotrvající a stálé provonění
použití s vonnými oleji nebo esenciálními oleji
dávkování dle požadované intenzity do nádoby s vodou
automatické vypnutí po odpaření vody v nádobě
skvělý pro aromaterapii s esenciálními oleji
esenciální oleje se v něm dobře kombinují
velký výběr vonných olejů k provonění
účinně provoní prostor do 30 m2*
vytváří efektní jemnou mlhovinu
barevným podsvícením přispívá k relaxační atmosféře*
dekorativní doplněk interiéru

*vybrané modely

Při nákupu zvažte

náročnější na manipulaci a ovládání
vyžaduje pravidelnou údržbu a čištění
není 100% tichý

Dodá interiéru jedinečnou atmosféru

Ultrazvukový aroma difuzér je skvělou alternativou k vonné svíčce nebo aromalampě pro dokonale čisté provonění bez přítomnosti kouře a zplodin, které vznikají při pálení vosku a jeho použití je bezpečné v domácnosti s malými dětmi, domácími mazlíčky nebo v kancelářských budovách, kde je nežádoucí používat oheň. Zamilujete si jej pro efektní mlhovinu, která se rozptyluje do prostoru, LED podsvícení pastelovými barvami (vybrané modely). Ultrazvukový aroma difuzér je nepřehlédnutelný dekorativní doplněk, který dodá interiéru jedinečnou atmosféru.

Skvělý pro aromaterapii a provonění

Ultrazvukový aroma difuzér můžete používat s vonnými oleji k provonění nebo s esenciálními oleji k provonění a aromaterapii. Esenciální oleje jsou čistě přírodní výtažky ze siličnatých rostlin, které mají blahodárné účinky na psychiku a organismus. V ultrazvukovém aroma difuzéru se neodpařují působením tepla, jako u tradiční aromalampy na čajovou svíčku, ale prostřednictvím ultrazvukových vln. Díky tomu se zachová jejich biochemické složení a terapeutické účinky. Vonné oleje mají syntetické složení a charakterem připomínají parfém. Oproti blahodárným účinkům esenciálních olejů jsou účinky vonných olejů sporadické nebo žádné a jsou určeny pouze k vytvoření příjemně provoněné atmosféry.

Vonné oleje

Do ultrazvukového aroma difuzéru, zvlhčovače vzduchu a aromalampy na čajovou svíčku.

Vonné oleje do ultrazvukového aroma difuzéru

Esenciální oleje

Do ultrazvukového aroma difuzéru, elektrického difuzéru na esenciální oleje, zvlhčovače vzduchu, inhalační tyčinky, vůni do auta na esenciální oleje a aromalampy na čajovou svíčku.

Esenciální oleje do ultrazvukového aroma difuzéru
 

esencialni-olejeBlahodárné účinky esenciálních olejů

Esenciální oleje se výtečně se hodí k provonění interiéru pro všední dny nebo speciální příležitosti. V ultrazvukovém aroma difuzéru je můžete využít k neutralizaci pachů (např. citronová tráva, verbena a Tea Tree), posílení koncentrace (např. grapefruit, limeta a cedrové dřevo), utišění děti (např. mandarinka a mateřídouška) nebo jako prevenci proti nachlazení a uvolnění dýchacích cest (např. eukalyptus a máta peprná).

Účinně provoní obývací pokoj, ložnici nebo kancelář

Výhodou ultrazvukového aroma difuzéru je dávkování vonného oleje nebo esenciálního oleje podle velikosti prostoru a požadované intenzity provonění. Do difuzéru můžete nakapat 3 kapky pro jemné nebo až 15 kapek pro výrazné provonění. Velký difuzér s nádobou objemu nad 100 ml dokáže účinně provonět prostor 20 až 30 m2 jako například obývací pokoj nebo kancelář. Malý difuzér s objemem nádoby do 100 ml je vhodný k provonění prostoru 10 až 15 m2 jako například ložnice nebo dětský pokoj.

Nezapomínejte na pravidelnou údržbu a čištění

Při používání ultrazvukového aroma difuzéru dochází k usazování vodního kamene a zbytků vonné esence na dně nádoby a keramickém disku. To má negativní vliv na jeho účinnost i kvalitu provonění a proto je difuzér nutné pravidelně čistit. Při pravidelném používání difuzér vyčistěte jednou za týden a při příležitostním používání difuzér vyčistěte po každém použití.

  • před čištěním vypněte difuzér a odpojte napájecí kabel
  • naplňte nádobu do jedné poloviny horkou vodou
  • zapněte difuzér na 3 až 5 minut a nechte vodu rozptýlit
  • vylejte zbytek vody a nádobu vysušte hadříkem
  • difuzér udržujte čistý a suchý pokud jej nepoužíváte
 

Užitečná radaJak odstranit vodní kámen ze silně znečištěného difuzéru?

Pokud jste zanedbali údržbu a váš difuzér má na povrchu nádoby a keramického disku usazeniny vodního kamene, použijte odvápňovač nebo roztok horké vody s jedlou sodou, kterým naplňte nádobu a nechte působit po dobu 30 minut. Pro odstranění hrubých nečistot a sedimentů z plastového povrchu nádoby a keramického disku použijte čistící štěteček. Poté nádobu vypláchněte čistou vodu a vytřete dosucha hadříkem.

Odpovědi na často kladené otázky

Jak složitá je manipulace a používání ultrazvukového aroma difuzéru?

Před každým použitím se musí ultrazvukový aroma difuzér otevřít, naplnit vodou, nakapat olej, zavřít a po použití ideálně vyčistit, aby se nádoba a keramický disk nezanesly sedimenty vonné esence a vodního kamene. Při změně vůně v difuzéru se musí celý proces opakovat. Difuzér lze se zvýšenou opatrností přenášet, ale riziko rozlití vody a nutnost připojení do zásuvky ho předurčuje, aby byl v domácnosti používán na jednom místě.

Na jakém principu funguje ultrazvukový aroma difuzér?

Ultrazvukový aroma difuzér funguje na principu zvukových vln, které vibrují na ultrazvukové frekvenci a které jsou pro lidský sluch neslyšitelné. Toto vlnění způsobuje oddělování mikroskopických částic vody při kterém vznikají negativně nabité ionty lehčí než vzduch a vytváří se jemná mlhovina. Prostřednictvím mlhoviny, kterou tvoří vodní pára a negativně nabité ionty se do ovzduší rozptylují také částice vonné esence. Tímto procesem dochází k provonění a čištění prostoru vazbou negativně nabitých iontů uvolňovaných difuzérem na pozitivně nabité volné radikály v ovzduší.

Jaký je rozdíl mezi ultrasonickým a ultrazvukovým aroma difuzérem?

Slovo ultrasonický pochází pochází z latinského slova sonos, které v překladu do češtiny znamená zvuk a rozdíl mezi ultrazvukovým difuzérem a ultrasonickým difuzérem tedy není žádný. Výraz ultrasonický má stejný význam jako ultrazvukový a označuje akustické vlnění, jehož frekvence leží nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha, slyšitelného zvuku, která je cca 20 kHz.

Funguje ultrazvukový aroma difuzér jako zvlhčovač vzduchu?

Díky malému objemu vody a nízkému výkonu je zvlhčení vzduchu s ultrazvukovým aroma difuzérem zanedbatelné. Difuzér uvolní do ovzduší přibližně 100 ml vody za dobu delší než 6 hodin. Oproti tomu ultrazvukové zvlhčovače vzduchu disponují výkonem až 400 ml vody za 1 hodinu a mají nádobu na vodu objemu až 4 l. Pokud je pro vás prioritou zvlhčení vzduchu a přitom chcete provonět prostor, zvolte raději ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, který je k tomu určený.

Zanechává ultrazvukový aroma difuzér vlhký nábytek?

Pokud ultrazvukový aroma difuzér funguje správně, tak voda pod ním ani na jeho povrchu nekondenzuje. Voda se z difuzéru uvolňuje v malém množství a i když difuzér umístíte pod poličku tak by na ní voda neměla kondenzovat. Ke kondenzaci vody pod difuzérem může dojít v případě usazenin a nánosu vodního kamene na keramickém disku nebo v případě, že horní kryt není nasazený správně na základnu přístroje.

Jsou ultrazvukové aroma difuzéry hlučné?

Provozní hlučnost ultrazvukového aroma difuzéru je 25 až 35 dB. Zvuk se může lišit od bublání vody až po šum větráku. Dle citlivosti sluchu může být zřetelný v bezprostřední blízkosti difuzéru nebo pokud je v místnosti naprosté ticho, například ve večerních hodinách. Doporučujeme umístit difuzér ve větší vzdálenosti od místa kde relaxujete, používat ho v denní době, při zapnuté TV nebo v místnosti se závěsy nebo kobercem, které zvuk tlumí. Pokud požadujete naprosto tichý provoz, zvolte raději jiný typ elektrického difuzéru jako například evaporační difuzéry na esenciální oleje nebo přenosný difuzér MOVEO od Millefiori a další, které jsou 100% tiché.

Které ultrazvukové aroma difuzéry jsou nejtišší?

Pokud chcete aby vás ultrazvukový aroma difuzér nerušil bubláním vody nebo šumem větráčku, zvolte model se skleněným nebo keramickým krytem. Tyto materiály tlumí zvuk lépe oproti plastu a sníží hlučnost difuzéru na minimum. Další možnost je zvolit jeden z malých difuzérů, které jsou tišší, ale musíte obětovat velikost nádoby. Typickým případem je přenosný difuzér na baterii LUCY od Stadler Form, který je tišší než větší modely, ale má nádobu pouze na 50 ml vody a je vhodnější do menšího prostoru.

Co je keramický disk a jak se dá vyměnit?

Ultrazvukový aroma difuzér má na dně nádoby keramický disk, který vytváří ultrazvukové vibrace a následně jemnou mlhovinu. Usazování vodního kamene a vonné esence na keramickém disku má negativní vliv na provoz difuzéru a projevuje se slabší tvorbou mlhoviny, nízkou účinností provonění nebo zvýšenou kondenzací vody v okolí. K tomu dochází, když se v nádobě nechává dlouhodobě zasychat voda s vonnou esencí. V případě, že dojde ke znečištění keramického disku, pomůže vyčištění odvápňovačem nebo výměna za náhradní keramický disk, který je dostupný pro vybrané modely ultrazvukových difuzérů.

Je lepší používat destilovanou vodu?

Používáním destilované vody se zamezí usazování vodního kamene ale nezamezí se usazování vonné esence, která má olejovitou konzistenci. Dbejte na opláchnutí nádobky čistou vodou a její vysušení ubrouskem, pokud difuzér nepoužíváte. Pokud se údržba neprovádí, tak po několika desítkách cyklů naplnění a vyschnutí vody s vonnou esencí v nádobě může dojít k vytvoření sedimentů na povrchu keramického disku a difuzér přestane fungovat nebo se sníží jeho účinnost.

Není ultrazvuk rušivý pro malé děti, psy a kočky?

Ultrazvukový aroma difuzér pracuje na frekvenci 2,4 MHz (např. model Vulcan od značky SIXTOL). Frekvence 2,4 MHz odpovídá 2400000 Hz a slyšitelné spektrum u člověka je 64000 až 23000 Hz, u psa 67000 až 45000 Hz a u kočky 45000 až 64000 Hz. Ultrazvuková frekvence, kterou difuzér využívá je zcela neslyšitelná, nedráždí sluch člověka, domácích mazlíčků a dokonce ani netopýrů, kteří mají citlivější vnímání a zaznamenají frekvenci 200000 až 110000 Hz. Hlučnost ultrazvukových aroma difuzérů udávaná výrobci v decibelech (obvykle 25 až 35 dB) je mechanický zvuk, který způsobuje kombinace bublání vody v nádobce a šum větráku a není tvořen ultrazvukovou frekvencí.

Mohu pro čištění ultrazvukového aroma difuzéru použít ocet?

Používání octu pro čištění ultrazvukového aroma difuzéru může mít nepříjemné vedlejší účinky. Odvápňování octem nebo jeho výtažky způsobuje "díky" kyselině octové nepříjemný zápach. Plastové části difuzéru mohou nežádoucí pach vstřebat a mohou být působením kyseliny octové poškozeny. Navíc čištění octem nebo kyselinou citronovou je podstatně pomalejší než pomocí odvápňovače, který je k tomu určen.

Nejprodávanější

105 položek celkem
millefiori milano ultrazvukovy difuzer pyramid obal
Akce Tip Recenze
1 669 Kč –25 %
1 251 Kč

Přejete si příjemně provonět domácnost, kancelář nebo komerční prostory a nastolit pohodovou atmosféru? K tomu vám poslouží ultrazvukový difuzér,...

1DUL
nasoterapia difuzer berry zelena 1
Novinka
1 145 Kč

objem 120 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • LED podsvícení 7 barev • plynulá změna barev • podsvícení 1 barvou • režim lampičky bez difúze...

KITDIF80
nobilis tilia cistici smes na ultrazvukove aroma difuzery
Tip
205 Kč

Aby vůně odpařující se do místnosti zůstaly vždy plné jen svých blahodárných účinků a aby se difuzér časem nezanesl a neponičil, je potřeba ho...

T0336
millefiori milano ultrazvukovy difuzer glass sphere obal
Akce
ZDARMAZDARMA 2 360 Kč –25 %
1 770 Kč

Ultrazvukový difuzér Millefiori vytvoří příjemně provoněnou atmosféru v domácnosti nebo v kanceláři. Rozptyluje vonný olej nebo esenciální olej,...

1DUG
nasoterapia difuzer berry modra 1
Novinka
1 145 Kč

objem 120 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • LED podsvícení 7 barev • plynulá změna barev • podsvícení 1 barvou • režim lampičky bez difúze...

KITDIF81
sixtol difuzer bloom bile drevo 1
359 Kč

objem 200 ml • zvlhčení 30 ml/hod • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • LED podsvícení 7 barev • noční režim bez podsvícení • automatické...

SX4032
nasoterapia difuzer petit fialova 1
Novinka
985 Kč

objem 140 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • LED podsvícení 7 barev • plynulá změna barev • podsvícení 1 barvou • noční režim bez...

KITDIF82
nasoterapia difuzer petit tyrkysova 1
Novinka
985 Kč

objem 140 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • LED podsvícení 7 barev • plynulá změna barev • podsvícení 1 barvou • noční režim bez...

KITDIF83
durgol cistic odvapnovac stadler form
249 Kč

Tekutý čistič a odvápňovač švýcarské značky Durgol® byl speciálně vyvinut pro zvlhčovače vzduchu a ultrazvukové aroma difuzéry. Jedná se o vysoce...

STD100710
nasoterapia difuzer pro tedi tigr panda
995 Kč

objem 300 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • provedení plast • LED podsvícení 7 barev • časovač 1, 3, 6 hod • automatické vypnutí •...

LAAR92
nasoterapia ultrazvukovy aroma difuzer berry drevo
795 Kč

Ultrazvukový difuzér Nasoterapia vytvoří příjemně provoněnou atmosféru v domácnosti nebo v kanceláři. Rozptyluje vonný olej nebo esenciální olej,...

LAAR90
sixtol palm sx4022
599 Kč

objem 500 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • provedení plast • imitace dřeva • LED podsvícení 6 barev • časovač 1, 3, 6 hod • automatické...

SX4022
sixtol aroma difuzer vulcan sede drevo 1
499 Kč

objem 350 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • provedení plast • imitace dřeva • LED podsvícení 7 barev • časovač 1, 3, 6 hod • automatické...

SX4019
nasoterapia ultrazvukovy difuzer pot
1 495 Kč

objem 100 ml • účinnost 30 m2 • zvlhčovací výkon 16 ml/hod • provedení keramika • LED podsvícení 7 barev • plynulá změna barev • podsvícení 1...

LAAR80
nasoterapia difuzer rose 1
Recenze
1 595 Kč

objem 200 ml • účinnost 30 m2 • hlučnost <35 dB • ručně foukané sklo • LED podsvícení • 2 úrovně intenzity světla • efekt problikávajícího...

LAAR94
sixtol difuzer bloom sede drevo 1
359 Kč

objem 200 ml • zvlhčení 30 ml/hod • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • LED podsvícení 7 barev • noční režim bez podsvícení • automatické...

SX4035
airbi difuzer pro deti pet sova 1
990 Kč

objem 250 ml • účinnost 20 m2 • LED podsvícení 7 barev • plynulá změna barev • podsvícení 1 barvou • noční režim bez podsvícení • časovač vypnutí...

BI5080
nasoterapia ultrazvukovy aroma difuzer pro deti kitty kocicka
Recenze
1 195 Kč

Průvodce usínáním, lampička, osvěžovač a zvlhčovač vzduchu do dětského pokojíčku.

LAAR89
cistici stetecek
29 Kč

Pomůcka pro pravidelné čištění ultrazvukového aroma difuzéru od sedimentů vonné esence a vodního kamene. Do nádoby difuzéru nalejte odvápňovač,...

SX4109
sixtol napajeci zdroj adapter pro aroma difuzery
149 Kč

Náhradní napájecí zdroj (adaptér) pro ultrazvukové aroma difuzéry Vulcan a Stone (SX4008, SX4009, SX4010, SX4011, SX4012, SX4016, SX4017, SX4018,...

SX4105
sixtol aroma difuzer vulcan cervene drevo 1
499 Kč

objem 350 ml • účinnost 20 m2 • hlučnost <35 dB • provedení plast • imitace dřeva • LED podsvícení 7 barev • časovač 1, 3, 6 hod • automatické...

SX4018
nalevka na vodu do aroma difuzeru
49 Kč

Nálevka je skvělý pomocník pro pohodlné a bezpečné dolévání vody do ultrazvukového aroma difuzéru. Umožnuje odměřit objem až do 150 ml a zabraňuje...

SX4108
airbi difuzer pro deti pet kocka 1
990 Kč

objem 250 ml • účinnost 20 m2 • LED podsvícení 7 barev • plynulá změna barev • podsvícení 1 barvou • noční režim bez podsvícení • časovač vypnutí...

BI5081
nasoterapia aroma difuzer litsy 1
1 395 Kč

objem 150 ml • účinnost 30 m2 • Li-Ion baterie 4000 mAh • bezdrátový provoz 4 hodiny • USB nabíjení • LED podsvícení s plynulou změnou barev •...

LAAR96
Nahoru
Další produkty