ETA – ultrazvukový difuzér Sento

Kód: ETA263490000
1 299 Kč 1 074 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
3.3.2021

Ultrazvukový difuzér ETA Sento vytvoří příjemně provoněnou atmosféru v domácnosti nebo v kanceláři. Rozptyluje vonný olej nebo esenciální olej, který se nakape do vody v nádobce. K uvolňování vonné esence nedochází ohřevem, ale prostřednictvím ultrazvukových vln. Při použití s esenciálním olejem se díky tomu zachová jeho biochemické složení a blahodárné terapeutické účinky. Difuzér vytváří jemnou mlhovinu, která se rychle rozptýlí a zároveň vyzařuje plynule proměnlivé barevné světlo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ultrazvukový difuzér ETA Sento vytvoří příjemně provoněnou atmosféru v domácnosti nebo v kanceláři. Rozptyluje vonný olej nebo esenciální olej, který se nakape do vody v nádobce. K uvolňování vonné esence nedochází ohřevem, ale prostřednictvím ultrazvukových vln. Při použití s esenciálním olejem se díky tomu zachová jeho biochemické složení a blahodárné terapeutické účinky. Difuzér vytváří jemnou mlhovinu, která se rychle rozptýlí a zároveň vyzařuje plynule proměnlivé barevné světlo.

 • ultrazvukový difuzér ETA Sento na vonné oleje a esenciální oleje
 • provedení z ledového skla s matným povrchem a základnou z bambusového dřeva
 • LED podsvícení s plynulou změnou barev nebo jednou barvou
 • napájení prostřednictvím adaptéru do elektrické zásuvky
 • až 8 hodin nepřetržitého provozu
 • určeno pro místnosti do 20 m2

Funkce a ovládání

Do nádoby se nalije voda (po rysku MAX, kohoutková nebo balená) a nakape vonný olej nebo esenciální olej (3 až 15 kapek, dle požadované intenzity provonění). K provonění dochází ihned po zapnutí přístroje a objem nádoby 100 ml vydrží přibližně na 8 hodin provonění. Difuzér lze nechat puštěný a automaticky se vypne po odpaření vody v nádobě nebo ho lze kdykoliv vypnout tlačítkem. Je vybavený LED diodami, které plynule mění barvy. Podsvícení lze vypnout a ponechat přístroj pouze v módu provonění nebo lze zvolit podsvícení jednou barvou.

 • do nádoby se nalije voda a nakape vonný olej nebo esenciální olej
 • difuzér se ovládá zatlačením na horní část (tlačítko je umístěné na spodní straně základny)
 • první stisknutí aktivuje provonění a podsvícení s plynulou změnou barev
 • druhé stisknutí aktivuje podsvícení vybranou barvou
 • třetí stisknutí vypne podsvícení a ponechá difuzér v režimu provonění
 • čtvrté stisknutí vypne difuzér
 • difuzér se automaticky vypne po odpaření vody v nádobě
 

Jak funguje ultrazvukový difuzér

Difuzér funguje na principu zvukových vln, které vibrují na ultrazvukové frekvenci a které jsou pro lidský sluch neslyšitelné. Toto vlnění způsobuje oddělování mikroskopických částic vody při kterém vznikají negativně nabité ionty lehčí než vzduch a vytváří se jemná mlhovina. Prostřednictvím mlhoviny, kterou tvoří vodní pára a negativně nabité ionty se do ovzduší rozptylují také částice esenciálního oleje. Tímto procesem dochází k provonění a čištění prostoru vazbou negativně nabitých iontů uvolňovaných difuzérem na pozitivně nabité volné radikály v ovzduší.

Údržba a čištění

Ultrazvukový difuzér je nutné pravidelně čistit, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene a usazenin. Usazování vodního kamene a vonné esence na keramickém disku má negativní vliv na provoz a životnost difuzéru. Zejména pokud se difuzér používá příležitostně, doporučujeme vyčistit nádobu po každém použití.

 • před čištěním se musí přístroj vypnout a odpojit napájecí kabel
 • základna a nádoba se čistí jemným a lehce navlhčeným hadříkem
 • přístroj je nutné udržovat čistý a suchý, pokud se delší dobu nepoužívá

Povídání o ultrazvukových difuzérech

Doplňkové parametry

Kategorie: Ultrazvukové difuzéry
Provedení: ultrazvukový difuzér
Objem: 100 ml
Barva: bílá, hnědá
Materiál: plast, sklo, dřevo
Podsvícení: LED, plynulá změna barev
Napájení: elektrický adaptér do zásuvky, 100-240V 50/60Hz, 24V 500mA
Rozměr: 145 x 145 x 145 mm
Příkon: 12W
Životnost keramického disku: 3000 hodin
Vyměnitelný keramický disk: ano
? Země původu: Česká Republika

Povídání o ultrazvukových difuzérech

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
P Avatar autora 18.2.2021 14:50
Dobrý den, uvádíte, že je možné u tohoto difuzéru měnit keramickou destičku. Nikde jsem však nenašel možnost tyto náhradní destičky zakoupit. Jedná se tedy o chybu, nebo budou tyto destičky k dostání až později? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
SV Avatar autora 18.2.2021 14:51
Keramický disk najdete na tomto odkazu: https://www.svetbytovychvuni.cz/millefiori-milano-keramicky-disk/. Pokud se difuzér pravidelně čistí a nenechává se v něm zasychat voda se zbytky esenciálního oleje nebo vonného oleje, tak v průběhu životnosti přístroje keramický disk není potřeba měnit. V extrémním případě zanedbání údržby a zanesení disku vodním kamenem a sedimenty lze nádobu s keramickým diskem vyčistit běžně dostupným odvápňovačem nebo roztokem horké vody s jedlou sodou.
E Avatar autora 18.10.2020 19:04
Z jakých materiálů je vyroben difuzér Eta Sento? Dle fotografie základna dřevo/bambus, nádržka plast a horní poklop sklo nebo plast? Dále jaké všechny barevné varianty podsvícení nabízí?
Odpovědět
SV Avatar autora 18.10.2020 19:10
Základna difuzéru je dřevěná, nádoba je z plastu a poklop z ledového skla. Barevné spektrum tvoří bílá, modrá, tyrkysová, zelená, žlutá, oranžová, červená, růžová a fialová barva. Barvy se plynule prolínají, lze nastavit podsvícení jednou barvou nebo podsvícení vypnout.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

ETA

Tradiční česká značka ETA, která má na našem trhu své nezastupitelné místo, vybavuje domácnosti spotřebiči a přináší do nich radost a užitek více než 70 let.

Historie značky sahá do roku 1943. Stejně jako se vyvíjel český národ, ETA se vyvíjela se a rostla. V každé době přicházela s novinkami a vybavovala české a slovenské domácnosti a tak se dnes najde jen málo z těch, které by nevlastnily spotřebič, který nese značku ETA ať už z historické éry nebo ze současného portfolia.

Kategorie produktů ETA

Ultrazvukové difuzéry

Ultrazvukové difuzéry ETA rozptylují vonný olej nebo esenciální olej, který se nakape do vody v nádobce a společně s podsvícením a jemnou mlhovinou vytvoří příjemnou relaxační atmosféru.

Ultrazvukové difuzéry ETA

Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu ETA zbaví domácnost nepříjemného suchého vzduchu, který trápí nejen alergiky. Díky ultrazvukové technologii vzduch efektivně zvlhčí, a tím usnadní dýchání všem členům rodiny.

Zvlhčovače vzduchu ETA

Elektrické difuzéry na esenciální oleje

Elektrické difuzéry rozptylují esenciální olej do prostoru bez přidání vody v maximální tichosti a pohodlí. Jsou ideální pro aromaterapii a provonění obytného i společenského prostoru.

Elektrické difuzéry na esenciální oleje ETA