Maison Berger Paris – kahan s knotem do katalytické lampy Air Pur 3P, 40 cm

Kód: 86
449 Kč 371 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
20.1.2021

Náhradní vylepšený kahan s knotem pro katalytické lampy Maison Berger Paris s luxusní hlavou hořáku ve tvaru lampy. Délka jeho knotu činí 40 cm a byla designována pro všechny typy katalytických lamp jmenované značky. Lze jej používat také v exteriéru, klimatizované místnosti či průvanu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inovovaný kahan s knotem Air Pur 3P je vhodný pro všechny katalytické lampy francouzské značky Maison Berger Paris. Skládá se z patentovaného hořáku z porézní keramiky obohacené molekulami platiny a bavlněného knotu o celkové délce 40 cm. Technický pokrok jde stále dopředu a tak i patentovaný kahan Air Pur získal vylepšení, díky nimž lépe provoní prostor, odolává průvanu a poradí si i s klimatizací. Katalytickou lampu tak můžete používat nejen v uzavřeném prostoru, ale také v exteriéru. Jeho životnost je podle způsobu používání stanovena na dobu jednoho roku nebo 200 zapálení (podle toho, co nastane dříve). A jak poznáte, že je třeba kahan vyměnit? Poměrně snadno, při hoření uvolňuje nežádoucí dým, po sfouknutí rychle vychladne a nepročistí ani neprovoní ovzduší, nebo jej dokonce nejde zapálit.

Unikátní technologie

Bavlněný knot přivádí náplň s interiérovým parfémem ke kahanu. Hořlavý isopropylalkohol obsažený v náplni ohřeje vnější prstenec kahanu na 500 °C a umožňuje katalytickou reakci, při které dochází k likvidaci bakterií v ovzduší a odstranění nežádoucích pachů. Vnitřní díl kahanu se přitom ohřeje na mnohem nižší teplotu 200 °C, díky čemuž dochází k rozptýlení interiérového parfému do ovzduší při zachování kvality vonné esence.

Klíčové vlastnosti

 • pro všechny katalytické lampy Maison Berger Paris
 • účinnější provonění v porovnání s typem Air Pur 3C
 • odolný při použití v průvanu či zapnuté klimatizaci
 • funkční nezávisle na úrovni naplnění katalytické lampy
 • hořák ve tvaru lampy dodává punc luxusu
 • životnost 1 rok nebo 200 zapálení (podle toho, co nastane dříve)
 • patentovaná konstrukce

Doplňkové parametry

Kategorie: Kahany s knotem do katalytické lampy
Provedení: kahan do katalytické lampy
Materiál: kov, keramika, bavlna, platina
Velikost: 40 cm
Životnost: 200 zapálení nebo 1 rok
? Země původu: Francie
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora 10.11.2020 16:13
Chtěl bych se zeptat jestli se da nějak poznat na katalicke lampě u kamínků opotřebení nalil jsem novou vuni do ni tak se chci zeptat jak dlouho to mam nechat natáhnout protože tam byl ještě zbytek vůně a ten už nahoře a kamínek vypadá mokře ale nechce se to zapálit a kamínek jsem kupoval u vás ale nevím kdy už a myslím že ještě 200krat jsem ho nezapaloval.
Odpovědět
SV Avatar autora 10.11.2020 16:15
Kahan v katalytické lampě, kterého životnost skončila se nedá zapálit, při hoření dochází k uvolňování nežádoucího kouře, nebo po sfouknutí plamene kahan rychle vychladne a nedochází k pročištění ani provonění ovzduší. Jakmile kahan nereaguje na zapálení ani po pročištění neutrální čistící směsí, nastal čas jej vyměnit. Výrobce Maison Berger Paris doporučuje vyměnit kahan po 200 použitích nebo jednou za rok podle toho, která z podmínek se naplní dříve. Z naší zkušenost kahan vydrží mnohem delší dobu, záleží na způsobu jak se katalytická lampa používá (frekvence používání, doba zapálení, střídání náplní, atd...). Pokud kamínek vypadá mokře, tak ho klidně zapalte, pokud jde zapálit a nekouří, tak není třeba ho měnit.
V Avatar autora 8.9.2020 10:11
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je rozdíl (kromě ceny) na knot do katalytické lampy... mám od Maison Berger a už je potřeba vyměnit, jen tedy nevím, zda mohu levnější variantu nebo mám koupit originál MB, děkuji.
Odpovědět
SV Avatar autora 8.9.2020 10:13
Hlavní rozdíl u kahanu Maison Berger Paris je v jeho odolnější konstrukci a kvalitě použitých materiálů včetně obsahu platiny. Tyto vlastnosti a materiály jsou patentované a zaručují lepší účinnost katalytické lampy při použití v interiéru, v klimatizovaném prostředí i při venkovním použití (např. proti komárům v létě). Levnější kahan např. Nasoterapia rozměrově pasuje do všech katalytických lamp Maison Berger Paris a pokud byste chtěla v katalytické lampě používat náplně Nasoterapia, tak tento kahan můžeme doporučit bez výhrad. Při použití kahanu Nasoterapia s náplněmi Maison Berger Paris Vám nemůžeme zaručit jeho 100% funkčnost. Náplně všech výrobců (Maison Berger Paris, Locherber Milano, Nasoterapia, Ashleigh & Burwood) mají stejné složení (vonná složka, osmotická voda a isopropylalkohol), ale liší se konzistencí. Každý výrobce testuje vlastní náplně a kahan, aby zajistil 100% funkčnost katalytické reakce. Pokud byste použila náplň a kahan od jiných výrobců, může se stát, že kahan nebude možné zapálit nebo si neudrží teplotu a po chvíli vychladne. Přitom hrozí, že se kanálky v keramice kahanu zanesou a může dojít k jeho znehodnocení. Nelze to však zobecnit a pokud se použije náplň s kahanem od jiných výrobců, obvykle vznikne problém u 1 náplně z 10. V takovém případě však není možné uznat reklamaci. Pokud chcete mít jistotu, že vše bude fungovat tak jak má, doporučujeme Vám používat náplně a kahan od stejného výrobce.
J Avatar autora 21.7.2020 17:35
Dobry den, chtela bych si objednat knot Maison Berger do lampy 15cm a 9cm na vysku, ale bohuzel mate pouze dlouhe knoty? Dekuji.
Odpovědět
SV Avatar autora 21.7.2020 17:46
Výrobce Maison Berger Paris v roce 2019 ukončil výrobu původních kahanů s knoty dvou délek (delší a kratší) a nahradil je novým kahanem s univerzální délkou knotu, který se prodává pod označením Air Pur 3P a má délku knotu 40 cm. Tento kahan s knotem pasuje do všech katalytických lamp Maison Berger Paris (předtím Lampe Berger). Výrobce u tohoto kahanu s knotem uvádí lepší účinnost katalytické lampy především v klimatizovaném a větraném prostředí. Kahan s knotem Air Pur 3P se oproti původním liší se také designem a poznáte ho podle siluety katalytické lampy, která je přímo v keramice.
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 14.12.2020
+ Zatím, zdá se, perfektní - již zapáleno s různými vůněmi asi 120x
+ po cca půl hodině, a stále je funkční.
+ Doufám, že vydrží ještě minimálně jednou tolik.
- Snad by cena vůní i knotu mohla být přijatelnější, ale to je
- otázka názoru a hlavně poměru ceny a kvality výrobku.

5
DV Avatar autora | 29.11.2020
Funguje tak jak má
5
Avatar autora | 13.4.2019
Po prvním vyzkoušení plamen výrazně klesl už po minutě hoření, tzn. byl dostatečně rozpálen a mohl se po minutě již sfouknout. Nesmí se rozžhavit do ruda! To nemá rád. Na podruhé mu k rozpálení na provozní teplotu stačily standardní 2 minuty hoření. Vypadá to, že ani tolik nepálí, není nad ním tak moc horký vzduch, jako nad některými původními (některé ty kahany pálí až příliš (hlavně když se nechají hořet déle jak dvě minuty), a lehce pak vůni přepalují). Tenhle bude zřejmě také renovován proto, aby vydal lepší vonný výkon.

Maison Berger ParisRyze francouzská značka Maison Berger Paris už více než 120 let voní v interiérech různého charakteru. Obývacími pokoji, koupelnami, kuchyněmi, ale i čekárnami u lékaře, kancelářemi nebo obchody se linou vůně moře, ovocných nektarů, lněných květů, dřeva nebo čerstvě vypraného prádla. Obzvláště v letních měsících ale oceníte i praktické vůně proti komárům nebo vůně, které umí pohltit pach tabáku nebo domácích mazlíčků. Katalytické lampy Maison Berger Paris umí zbavit vzduch bakterií, dezinfikují interiér a díky katalytické reakci hoří bez přítomnosti plamene a kouře. Jsou zdravotně nezávadné a byly vyrobeny pod dohledem zkušených parfumérů. Vedle katalytických lamp najdete v nabídce i aroma difuzéry, polymerové tyčinky či vonné svíčky. Maison Berger Paris je přední značkou v otázce kvality ovzduší v interiérech, a to díky vlastnostem katalytických lamp čistit vzduch a odstraňovat nežádoucí pachy. Produkty Maison Berger Paris jsou vyvíjeny s náležitou pečlivostí, podle specifikací, které patří mezi nejpřísnější na světě a které dokonce překračují kritéria oficiálních norem. Vonné produkty značky Maison Berger Paris do ovzduší vypouští pouze certifikované látky a zkoušky prováděné nezávislou laboratoří potvrzují, že během difúze nebyly nikdy nalezeny látky BTEX (benzen, toluen, etylbenzen, xylen, styren, naftalen, formaldehyd a acetaldehyd). Od dodavatelů Maison Berger Paris nakupuje pouze vysoce kvalitní suroviny. Aby bylo možné vyrobit ty nejlepší možné vůně, požaduje u dodavatelů zajistit testování surovin v rámci kvality a charakteru vůně, síly difúze a vnímané kvality vůně po rozptýlení. Pro vytvoření vůně Maison Berger Paris používají francouzští mistři parfuméři přírodní i syntetické složky. Tato kombinace umožňuje vytvářet vůně s charakterem a nahrazovat suroviny, které se staly vzácné nebo škodlivé pro lidské zdraví. Složky obsažené v náplních Maison Berger Paris podléhají speciálním vnitřním normám, které jsou přísnější než ty, které požadují předpisy EU, USA a IFRA.

 • francouzská značka s vlastní produkcí od roku 1898
 • výběr z více jak 50 originálních vůní z vlastního vývoje
 • design od předních francouzských umělců a designérů
 • výrobky splňují normy zdravotní nezávadnosti EU a USA
 • provonění a čistící účinek katalytických lamp
 • tradice francouzských parfumérů z Grasse