Nepřehlédněte

189 Kč (7 €)
ihned k odeslání
950 Kč (35 €)
ihned k odeslání

Úvod » Začněte zde » Vůně proti komárům

Vůně proti komárům

 

 

Pokud jde o odpuzení komárů a drobného hmyzu z míst, kde bychom rádi strávili příjemný večer a nechceme sami sebe trávit chemickými repelenty, lze sáhnout po osvědčených bylinkách a dřevinách jako jsou citronela, levandule, nimbový olej a geraniol.


Parametry
Provedení:555 Kč (21 €)

ihned k odeslání299 Kč (11 €)

ihned k odeslání739 Kč (27 €)

ihned k odeslání202 Kč (7 €)

ihned k odeslání148 Kč (5 €)

ihned k odeslání98 Kč (4 €)

ihned k odeslání265 Kč (10 €)

ihned k odeslání80 Kč (3 €)

ihned k odeslání65 Kč (2 €)

ihned k odeslání

110 Kč (4 €)

ihned k odeslání105 Kč (4 €)

ihned k odeslání


nejprodávanější


nejprodávanější1 699 Kč (63 €)

ihned k odeslání

Bylinky a dřeviny proti komárům

 

Citronela

Svěží vůně s citrusovým charakterem a vysokou účinností proti komárům

Na samotném vrcholu, pokud jde o repelentní účinky a úžasnou svěží vůni stojí citronová tráva nebo lidově citronela. Tato rostlina pochází z Asie a její pronikavé citrusové aroma, které lehce připomíná meduňku komárům vyloženě vadí. Citronelu v koncentrovaném složení koupíte v provedení esenciálního oleje nebo náplni do katalytické lampy, vonné svíčce a dalších provedeních.

 

Levandule

Květinová vůně, která odpuzuje moly

Velmi účinným přírodním repelentem je vůně levandule, která je nepříjemná nejen drobnému hmyzu ale i molům. Použijte pár kapek čistého levandulového esenciálního oleje v aroma lampě nebo ultrazvukovém difuzéru. Do botníků a šatníku proti molům můžete použít levandulový vonný sáček nebo vonné kuličky. Upozorňujeme, abyste zvážili použití vůně levandule v případě, že máte nízký tlak nebo jste v prvním trimestru těhotenství.

 

Geraniol

Sladce růžová vůně vůně proti hmyzu se silnými repelentním účinkem

Geraniol je přirozeně se vyskytující látka podobná alkoholu, kterou najdeme v mnoha rostlinách (například geranium, citronela nebo ylang ylang). Používá se především pro svou sladce růžovou vůni a také se přidává do repelentů, neboť působí jako insekticid. Najdete ho v aroma difuzéru francouzského výrobce Parfum Berger proti komárům, který je koncentrovanou bombou proti drobnému hmyzu.

 

 

Jakou metodu provonění zvolit

 

Katalytická lampa

Nejsilnějšího účinku dosáhnete pomocí katalytické lampy, která je charakteristická schopností jednorázově a velmi intenzivně provonět i větší prostory. Katalytická reakce má zároveň přirozené antibakteriální a antiseptické účinky a tím aktivně zvýšuje účinnost přírodního repelentu.

 

Vonná svíčka a aroma difuzér

Oproti tomu vonná svíčka, vonná tyčinka ale také aroma difuzér s tyčinkami budou mít účinek přiměřený velikosti prostoru. Tuto metodu doporučujeme v menších místnostech nebo při otevřeném okně. Vonná svíčka s repelentním účinkem citronely vytvoří příjemnou atmosféru a hodí se pro dlouhé letní večery a posezení venku.

 

Aromalampa a ultrazvukový difuzér

Zlatou střední cestou je použít pár kapek esenciálního oleje v aromalampě nebo ultrazvukovém difuzéru. Tato metoda zajistí stálé a dlouhodobé provonění s repelentním účinkem. Čistý esenciální olej můžete aplikovat v šatníku proti molům a v malém množství i na oblečení a pokožku k odpuzení létavého hmyzu kdykoliv je to potřeba.

 

 

Naše poslední video