Stadler Form – zvlhčovač vzduchu OSKAR, černá

Kód: SDT1017117
Novinka
Značka: Stadler Form
3 990 Kč 3 298 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
20.1.2021

Evaporační zvlhčovač vzduchu OSKAR pracuje na principu přirozeného odparu a zajišťuje efektivní zvlhčení vzduchu, dokáže příjemně provonět prostor, má velmi nízkou spotřebu a tichý provoz. Obzvláště v zimním období a topné sezóně je domácnost vystavena příliš suchému vzduchu, kumulaci prachu a bakterií. S tím souvisí i zvýšená nemocnost, dýchací potíže, alergie, astma a celková únava. OSKAR tuto sezónu hravě zvládne a vytvoří zdravé prostředí, ve kterém se příjemně dýchá. Můžete ho používat jako zvlhčovač vzduchu a současně k provonění nebo aromaterapii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Evaporační zvlhčovač vzduchu OSKAR pracuje na principu přirozeného odparu a zajišťuje efektivní zvlhčení vzduchu, dokáže příjemně provonět prostor, má velmi nízkou spotřebu a tichý provoz. Obzvláště v zimním období a topné sezóně je domácnost vystavena příliš suchému vzduchu, kumulaci prachu a bakterií. S tím souvisí i zvýšená nemocnost, dýchací potíže, alergie, astma a celková únava. OSKAR tuto sezónu hravě zvládne a vytvoří zdravé prostředí, ve kterém se příjemně dýchá. Můžete ho používat jako zvlhčovač vzduchu a současně k provonění nebo aromaterapii.

 • zvlhčovač vzduchu OSKAR pro místnosti do 50 m2/125 m3
 • švýcarský design od Mattiho Walkera
 • technologie přirozeného odpařování zajišťuje efektivní zvlhčení (až 370 ml/h) při tichém (26 až 39 dB) a ekonomickém (6W až 18W) provozu
 • hygrostat s funkcí automatického udržování vlhkosti
 • 2 antibakteriální filtrační kazety z látky a papíru (součást balení)
 • 2 výstupní úrovně pro stálé zvlhčování
 • antibakteriální stříbrná kostka udržují zvlhčovač a vodu čistou (součást balení)
 • objem nádoby 3,5 l umožňuje až 30 hodin provozu na 1 naplnění do automatického vypnutí po odpaření vody
 • jednoduché doplňování vody za provozu výklopnými dvířky na přední straně
 • integrovaná nádoba na vonné oleje nebo esenciální oleje
 • ovládání tlačítky na horní straně
 • LED diody s indikací nízké hladiny vody a výměny filtrů
 • noční režim umožňuje ztlumit a vypnout podsvícení
 • napájení do elektrické zásuvky

Tichá a šetrná technologie přirozeného odparu

Evaporační zvlhčovač vzduchu OSKAR pracuje na principu přirozeného odparu, který se vyskytuje i v přírodě. Takový způsob zvlhčování je velmi šetrný, neboť vlhkost v místnosti stoupá poměrně rychle, ale zároveň nehrozí přesycení vzduchu vodní párou. OSKAR disponuje dvěma antibakteriálními filtračními kazetami vyrobenými z látky a papíru, po kterých stoupá voda směrem vzhůru. Ventilátor umístěný v horní části přístroje pak žene vlhkost rovnoměrně do místnosti.

Zvlhčovací výkon pro místnost do 50 m2

Oproti konkurenci v kategorii do 50 m2 je OSKAR velmi výkonný. Při vyšší ze dvou rychlostí ventilátoru dokáže do vzduchu během hodiny dostat až 370 ml vody. Jeho vysoké pracovní nasazení však vaše smysly nepoznají. Pro oči je přirozeně odpařená vodní pára neviditelná a maximální hluk, který OSKAR vydává, je hlasitý asi jako lidský šepot.

Snadná a intuitivní obsluha

Tlačítka a LED diody se nachází na horní straně přístroje, takže ovládání je velmi snadné a intuitivní. Díky integrovanému hydrostatu je zvlhčovač velmi ekonomický, stačí nastavit požadovanou vlhkost a OSKAR už se postará o její udržování. Nízkou spotřebu pak ještě podtrhuje možnost vypnout podsvícení ovládacího panelu, což se hodí zejména v ložnici během nočních hodin. Kvalitu filtračních kazet si OSKAR ohlídá sám a v případě nutnosti výměny vás upozorní. OSKAR je také plně automatický. Jakmile mu v 3,5 litrové nádobě dojde voda, sám se vypne. Její opětovné doplnění zvládne díky výklopným dvířkám úplně každý, stačí k tomu konvička nebo sklenička s vodou.

Antibakteriální stříbrná kostka

OSKAR je vybaven antibakteriální stříbrnou kostkou, takže do ovzduší se dostane opravdu pouze čistá vodní pára. Antibakteriální stříbrná kostka zabraňuje množení mikrobů a bakterií ve zvlhčovači kontinuálním uvolňováním iontů stříbra a její používání vede k hygienickému klimatu v místnosti. Stříbrná kostka začne pracovat okamžitě po kontaktu s vodou a pracuje i v době, kdy je přístroj vypnut a její životnost je přibližně jeden rok. Výměnu antibakteriální stříbrné kostky doporučujeme provést vždy před začátkem období zvlhčování.

Funkce a ovládání

Výklopnými dvířky na přední straně se pomocí konvičky nalije voda po rysku MAX. Volitelně lze do integrované nádobky nakapat vonný olej nebo esenciální olej. OSKAR se ovládá tlačítky na horní straně. V automatickém režimu zvlhčování přístroj udržuje požadovanou vlhkost dle nastavení hygrostatu. V kontinuálním režimu lze nastavit úroveň výstupní vlhkosti. OSKAR vydrží zvlhčovat vzduch až 30 hodin a lze ho nechat puštěný do automatického vypnutí po odpaření vody nebo kdykoliv vypnout tlačítkem.

 • do odnímatelné nádoby se nalije voda
 • do integrované nádobky se nakape vonný olej nebo esenciální olej
 • ovládá se tlačítky na horní straně
 • tlačítko ON/OFF zapne zvlhčovač na 1. úroveň výstupní vlhkosti, opětovným stisknutím se vypne
 • tlačítko SPEED nastaví 1 ze 2 úrovní výstupní vlhkosti pro kontinuální zvlhčování
 • tlačítko HYGROSTAT zapne automatické udržování 1 z 5 úrovní požadované vlhkosti (40% → 55% RH)
 • tlačítko DIMMER sníží intenzitu podsvícení LED diod nebo podsvícení vypne
 • LED diody indikují úroveň výstupní vlhkosti, nastavení hygrostatu, nízkou hladinu vody a výměnu filtrů
 • přístroj se automaticky vypne po odpaření vody v nádobě

Provonění a aromaterapie

Zvlhčovač vzduchu dokáže vytvořit příjemně provoněnou atmosféru a je skvělý pro aromaterapii. Současně s vlhkostí rozptyluje do prostoru vonný olej nebo esenciální olej, který se nakape do integrované nádobky. K uvolňování vonné esence nedochází ohřevem, jako u tradiční aromalampy ale pomocí přirozeného odparu. Díky tomu se zachová biochemické složení esenciálních olejů a jejich blahodárné terapeutické účinky.

 

Aromaterapeutické účinky

Esenciální oleje můžete využít k neutralizaci pachů (např. citronová tráva, verbena a Tea Tree), posílení koncentrace (např. grapefruit, limeta a cedrové dřevo), utišění děti (např. mandarinka a mateřídouška) nebo jako prevenci proti nachlazení a uvolnění dýchacích cest (např. eukalyptus a máta peprná). Esenciální oleje udržujte mimo dosah dětí a osob se sníženými fyzickými, smyslovými nebo duševními vlastnostmi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvlhčovače vzduchu
Provedení: zvlhčovač vzduchu
Objem: 3,5 l
Typ zvlhčovače: evaporační
? Zvlhčovací výkon: 370 ml/hod
? Ionizace: ne
? Hygrostat: ano
Teplota páry: studená
Barva: stříbrná, černá
? Hmotnost: 3,1 kg
Materiál: plast
Podsvícení: ne
Napájení: 24V 500mA, 220-240V 50/60Hz
Rozměr: 290 x 246 x 246 mm
Příkon: 6W až 18W
? Země původu: Švýcarsko

Ekonomický zvlhčovač vzduchu OSKAR od švýcarské značky Stadler Form

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Stadler Form

Značka Stadler Form byla založena Martinem Stadlerem ve švýcarském Zugu v září 1998. Poté, co si Martin chtěl pořídit zvlhčovač vzduchu, ale nenašel žádný, který by splňoval jeho estetické a technické požadavky, rozhodl se bez dalšího váhání, že takový přístroj vyvine sám.

Zvlhčovače a čističky vzduchu, ultrazvukové difuzéry a další produkty Stadler Form jsou zaměřeny na zlepšení kvality v ovzduší v obytných prostorech a patří k tomu nejlepšímu z hlediska tvarů, funkcí a obsluhy na trhu. Vynikají nadčasovým designem, intuitivním ovládáním, tichým a energeticky nenáročným provozem. Stadler Form se zúčastnil prestižní designérské soutěže Red Dot Design Award poprvé v roce 2013 a hned si odnesl tři ocenění, a to za zvlhčovače vzduchu ALBERT, OSKAR a topidlo ANNA. V následujících letech přidal Stadler Form ještě další dvě ocenění za čističku vzduchu ROBERT a vlhkoměr s teploměrem SELINA.

Kategorie produktů Stadler Form

Ultrazvukové difuzéry

Ultrazvukové difuzéry Stadler Form rozptylují vonný olej nebo esenciální olej, který se nakape do vody v nádobce a společně s podsvícením a jemnou mlhovinou vytvoří příjemnou relaxační atmosféru.

Ultrazvukové difuzéry Stadler Form

Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu Stadler Form zbaví domácnost nepříjemného suchého vzduchu, který trápí nejen alergiky. Díky ultrazvukové technologii vzduch efektivně zvlhčí, a tím usnadní dýchání všem členům rodiny.

Zvlhčovače vzduchu Stadler Form

Esenciální oleje

Esenciální oleje Stadler Form s blahodárnými účinky na psychiku a biochemismus lidského organismu jsou určeny k přímé inhalaci, provonění interiéru a aromaterapii pro všední dny nebo speciální příležitosti.

Esenciální oleje Stadler Form