doTERRA – sada esenciálních olejů Lavender, Lemon, Peppermint (Levandule, Citron, Máta peprná), 3 x 5 ml

Kód: 97423
Novinka Tip Vůně pro muže Vůně pro ženu
Značka: doTERRA
899 Kč 743 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
5.3.2021

Startovací sada do světa aromaterapie a esenciálních olejů. Krabička s odklápěcím víkem obsahuje 3 ks jednodruhových esenciálních olejů doTERRA objemu 5 ml, které patří k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším. Esenciální oleje mají blahodárné účinky na psychiku a biochemismus lidského organismu. Jsou určeny k přímé inhalaci, provonění interiéru a aromaterapii pro všední dny nebo speciální příležitosti. Používají se do difuzéru na esenciální oleje, ultrazvukového aroma difuzéru, zvlhčovače vzduchu, inhalační tyčinky, vůni do auta na esenciální oleje nebo aromalampy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Startovací sada do světa aromaterapie a esenciálních olejů. Krabička s odklápěcím víkem obsahuje 3 ks jednodruhových esenciálních olejů doTERRA objemu 5 ml, které patří k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším. Esenciální oleje mají blahodárné účinky na psychiku a biochemismus lidského organismu. Jsou určeny k přímé inhalaci, provonění interiéru a aromaterapii pro všední dny nebo speciální příležitosti. Používají se do difuzéru na esenciální oleje, ultrazvukového aroma difuzéru, zvlhčovače vzduchu, inhalační tyčinky, vůni do auta na esenciální oleje nebo aromalampy.

Lavender (Levandule, Lavandula angustifolia)

Levandulový esenciální olej se používá po tisíciletí a patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější esence. Levandule je ceněna pro svou nezaměnitelnou nasládlou vůni s jemným pudrovým nádechem a nesčetné výhody. Zklidňuje nervové napětí, působí proti stresu a nespavosti, snižuje krevní tlak, přispívá k hluboké relaxaci a pomáhá navodit zdravý spánek. Levandule má blahodárné účinky proti bolesti hlavy a migréně, působí dezinfekčně, antibakteriálně, regeneruje pokožku a je vhodná na popáleniny a rány všeobecně. Má také vynikající repelentní účinky. Je to tzv. „švýcarský nůž mezi esenciálními oleji“, jde tedy o nezbytný olej, který byste měli mít neustále po ruce. Existuje více druhů levandulového oleje, které jsou získávány z různých odrůd. Chemotyp rostliny s botanickým názvem Lavandula angustifolia je čistější, a proto dražší, ale má mnohem více užitečných vlastnosti pro osobní i zdravotní péči. Levandulový esenciální olej doTERRA se extrahuje destilací vodní parou z květů a listů pěstovaných ve Francii (ve středně vysokých oblastech) a Bulharsku (ve vysokých nadmořských výškách) rovným dílem. Obsahuje linalool, linalyl acetát a ocimene. Při aplikaci na pokožku je důležité esenciální olej vždy zředit vhodným za studena lisovaným rostlinným olejem a před aplikací je nutné provést test snášenlivosti na předloktí.

 

Tipy na použití esenciálního oleje Lavender

 • přidejte pár kapek do ultrazvukového difuzéru pro navození relaxační atmosféry
 • pro klidný spánek přidejte několik kapek levandule na polštář nebo ložní prádlo
 • drobné poranění nebo popáleninu ošetřete kapkou oleje naneseného na vatový tampon
 • nakapejte pár kapek na textilní ubrousek a vložte do sušičky spolu s prádlem
 

Lemon (Citron, Citrus limon)

Citronový esenciální olej je silně antiseptický a skvěle se hodí k pohlcení nežádoucích pachů a osvěžení vzduchu. Jeho příjemné citrusové aroma má energizující účinek, pomáhá zlepšit náladu a vrací do života hravost a pocit štěstí. Pro své osvěžující účinky je velmi vhodný při mentální činnosti nebo studiu. Zlepšuje soustředění, podporuje tvořivost a dodává energii při nedostatku podnětů, depresích, apatii a duševní únavě. Citronový esenciální olej doTERRA pochází z citronů, které se pěstují v Itálii, získává se lisováním kůry za studena a 15 ml esenciálního oleje se vytěží ze 75 citronů. Obsahuje limonen, β-pineny a γ-terpineny. Je fototoxický a při aplikaci na pokožku se nedoporučuje po dobu 12 hodin vystavovat slunečnímu záření. Při aplikaci na pokožku je důležité esenciální olej vždy zředit vhodným za studena lisovaným rostlinným olejem.

 

Tipy na použití esenciálního oleje Lemon

 • přidejte pár kapek do ultrazvukového difuzéru pro osvěžení při práci nebo studiu
 • vmíchejte pár kapek do neparfemovaného tělového mléka a rozetřete jej po těle pro posilující vzpruhu
 • pro osvěžující sprchu přidejte pár kapek do sprchového gelu a napěňte
 

Peppermint (Máta peprná, Mentha piperita)

Máta peprná patří mezi nejoblíbenější, nejvšestrannější a nejpoužívanější esenciální oleje. Má silné antibakteriální a antisep­tické účinky, ulevuje při dýchacích a zažívacích obtížích a má revitalizační účinek na tělo i mysl. Při nachlazení, bronchitidě a astmatu podporuje vykašlávání, uvolňuje dýchací cesty a sráží horečku. Při nechutenství a průjmu zmírňuje nevolnost, pálení žáhy, nadýmání a podporuje trávení a chuť k jídlu. Působí blahodárně na nervový systém, zbystřuje smysly, napomáhá soustředění, tlumí bolest hlavy a povzbuzuje při únavě a apatii. Pro svou pronikavou a chladivou mentolovou vůni je vynikající k pohlcení pachů a osvěžení vzduchu. Esenciální olej z máty peprné se s oblibou přidává do přípravků ústní hygieny pro osvěžení dechu a do masážních přípravků pro prokrvení a uvolnění ztuh­lého svalstva. Je přirozeným repelentem a skvěle se hodí pro situace, kdy je třeba zbavit se obtížných živočichů, jako jsou myši, krysy, švábi a mravenci. Tito všichni vůni máty nesnáší a pro jejich odpuzení stačí kápnout pár kapek na místa, kde se zdržují. Tradičně je máta považována za vizionářskou bylinu, která pozvedá ducha, čistí od přetrvávajících emocí, odstraňuje iracionální strachy a je skvělým pomocníkem při hledání směru a jasnosti duše. Dr. Wiliam N. Dember z University of Cincinati zjistil, že inhalace mátového esenciálního oleje zvýšilo mentální přesnost o 28%. John Gerard již v roce 1597 věřil, že pikantní příchuť a aroma máty rozjásá srdce člověka. Plinius prohlásil, že „samotná vůně máty uzdravuje a osvěžuje ducha“. Podle některých zdrojů je slovo máta odvozeno od latinského mente, tedy myšlenka. Esenciální olej z máty peprné se získává destilací vodní parou ze stonků, kvetoucích vršků a listů. Obsahuje eukalyptol, mentol a menton. Při aplikaci na pokožku je důležité esenciální olej vždy zředit vhodným za studena lisovaným rostlinným olejem a před aplikací je nutné provést test snášenlivosti na předloktí. Doporučuje se nižší dávkování a nedoporučuje se používat v prvních čtyřech měsících těhotenství, při kojení, epi­lepsii, alergii na mentol a u dětí mladších 6 let.

 

Tipy na použití esenciálního oleje Peppermint

 • přidejte pár kapek do ultrazvukového difuzéru pro osvěžení vzduchu
 • vmíchejte pár kapek do neparfemovaného tělového mléka a rozetřete jej po těle pro posilující vzpruhu
 • pro osvěžující sprchu přidejte pár kapek do sprchového gelu a napěňte
 

Vlastnosti

 • sada 3 ks esenciálních olejů doTERRA objemu 5 ml
 • obsahuje esenciální oleje Levandule (Lavandula angustifolia) Citron (Citrus limon) a Máta peprná (Mentha piperita)
 • určeno k přímé inhalaci a provonění interiéru
 • přírodní produkty vhodné k aromaterapii
 • 100% koncentrované rostlinné výtažky
 • certifikát terapeutické úrovně CPTG Certified Pure Therapeutic Grade®
 • baleno v papírové krabičce s odklápěcím víkem
 • skladujte na chladném a tmavém místě
 • uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat
 

Bezpečnostní upozornění

Esenciální oleje nepoužívejte vnitřně, neaplikujte na sliznici a neředěné na kůži. V těhotenství, při kojení a zdravotních potížích jako alergie, astma, vysoký tlak a epilepsie, konzultujte použití s lékařem. Skladujte na chladném a tmavém místě mimo dosah dětí a domácích zvířat.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje doTERRA
Provedení: dárková sada, esenciální olej
? Latinský název: Citrus limonum, Mentha piperita, Lavandula angustifolia
Objem: 3 x 5 ml
? Část rostliny: listy, kůra, květy, stonek
? Extrakce: destilace vodní parou, lisování za studena
Charakter vůně: svěží, sladká, květinová, ovocná, pudrová, citrusová, bylinková
? Účinky: povzbuzení, osvěžení, duševní únava, dýchací systém, zažívací potíže, nervové napětí, uklidnění, relaxace, nespavost, migréna, stres, repelent, soustředění
Hlavní chemické složky: limonen, eukalyptol, mentol, menton, linalool, linalyl acetát, ocimene, β-pinen, γ-terpinen
Barva: bílá, fialová
Certifikát: CPTG Certified Pure Therapeutic Grade®, košer
Materiál: plast, sklo
Rozměr: 38 x 63 x 120 mm
? Země původu: USA, Itálie, Francie, Bulharsko
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora 15.2.2021 13:37
Kolik kapek je v lahvičce?
Odpovědět
SV Avatar autora 15.2.2021 14:09
1 ml = 20 kapek, 
5 ml = 100 kapek, 15 ml = 300 kapek. Mějte na paměti, že uvedené údaje jsou přibližnými čísly. Konzistence a viskozita každého oleje je odlišná a velikost i množství kapek se u jednotlivých olejů může lišit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

doTERRA

Na jaře v roce 2008 přišla skupina zdravotnických a obchodních profesionálů se společnou vizí vytvoření nové normy pro esenciální oleje terapeutické třídy. Chtěli přinést něco jiného, ​​něco, co osloví všechny lidi od těch, kteří o esenciálních olejích nevědí nic, až po odborníky v daném odvětví.

Název doTERRA je odvozen z latinského spojení "dar Země". Ve svém začátku nabízela společnost doTERRA 25 jednodruhových esenciálních olejů a 10 směsí esenciálních olejů, které nadšeně uvítali odborníci i fanoušci v oblasti aromaterapie. Společnost doTERRA se již od svého vzniku těší ohromnému růstu a postupně přidává další wellness produkty a rozšiřuje svou nabídku esenciálních olejů. Všechny doTERRA produkty mají stejně přísné normy bezpečnosti a účinnosti. Na doporučení vědecké rady spolupracuje doTERRA pouze se špičkovými partnery v oblasti vývoje a výroby, kteří mají certifikaci GMP a mají ve svém oboru pověst vynikající inovace a kvality. Společnost doTERRA zaručuje, že každý výrobek překoná zákazníkovy očekávání a že s ním bude nesmírně spokojen. Sídlo společnosti doTERRA se nachází v USA, Pleasant Grove ve státě Utah.